آدا

کاردانو
Cardano (ADA)

-%
- تومان
قیمت لحظه ای
تومان
کمترین در روز
تومان
بیشترین در روز
تومان
حجم معاملات

محاسبه قیمت کاردانو

خرید آدا ، مشاهده قیمت آدا

انتخاب نام ada به افتخار آگوستا آدا کینگ اولین برنامه نویس رایانه می باشد. شبکه کاردانو پس از بیت کوین واتریوم پرچمدار نسل سوم فناوری های بلاکچین می باشد.

ویتالیک بوترین در مصاحبه اخیرش به یک نکته مهم در مورد بازار ارز دیجیتال اشاره کرده است. او از فعالین بازار کریپتو کارنسی خواست به جای تمرکز بر روی قیمت رمز ارزها به پیشرفت های فنی هر شبکه توجه نمایند.

بدون شک شبکه کاردانو فارغ از قیمت آدا بر روی تابلوهای معاملاتی همان ارزی است که می تواند مقصود Vitalik باشد. یک شبکه متمایز و به شدت فنی که آینده روشنی را می توان برایش متصور شد. توجه داشته باشید که در اینجا بحث روی قیمت آدا نیست و صرفا بحثمان روی فناوری هایی است که شبکه کاردانو از آن بهره مند است.

خرید ادا

اگر بخواهیم از قیمت آدا نیز بگوییم متاسفانه باید گفت که این ارز هم همانند دیگر ارزها این روزها حال و روز خوشی ندارد. زمانی که قیمت آدا به اوج قیمتی خود یعنی 3 دلار رسیده بود همه جا سخن از آدا 10 دلاری بود. وقتی قیمت کاردانو افت کرد و به زیر 2 دلار رسید همان افراد خرید آدا را با همان تارگت های رویایی پیشنهاد می دادند. ولی متاسفانه در بازار نزولی حمایت ها به راحتی شکسته می شدند.

دیری نپایید که حمایت 2 دلاری آدا هم شکست و آدا 1 دلاری را هم در بازار کریپتو دیدیم. حتی کاردانو قیمت های پایین تر از یک دلار را هم به خود دید. قیمت آدا به تاریخ امروز 0.3 دلار می باشد که افت 90 درصدری را از سقف قیمتی خود تجربه کرده است. قیمت آدا به ریال در صرافی ارس بیت با ارزان ترین تتر 11363 تومان میباشد.

با وضعیت فعلی بازار ارز دیجیتال نمی توان در مورد قیمت آینده کاردانو اظهار نظر قطعی نمود. اما آنچه می توان به قطعیت در مورد آدا گفت شبکه بلاکچینی متمایز این ارز دیجیتال است.

شبکه کاردانو و رمز ارز آدا چیست

شبکه کاردانو آنقدری جاه طلب است که آرمانی ترین دنیا را در بلاکچین برایمان ترسیم کند. این مسیر گاه با سرعت طی شده است و گاه مثل همین سال های اخیر به کندی به مسیر خود ادامه داده است. اما آنچه مهم است کاردانو در تلاش برای یافتن راه حل های موثر برای مشکلات مقیاس پذیری و انعطاف پذیری است . آن چه بیت کوین و اتریوم دو غول بازار ارز دیجیتال غالبا با آن مواجه هستند.

خالق آدا فردی به نام چارلز هاسکینسون می باشد که یکی از بنیانگذاران بلاکچین اتریوم می باشد. او متوجه شد که بازار ارز دیجیتال به یک شبکه بلاکچینی نیاز دارد که هم استاندارد باشد و هم قابل توسعه . او تحقیقات زیادی برای ساخت چنین شبکه ای انجام داد و در نهایت شبکه ای ساخت که امروزه او را به نام کاردانو می شناسیم.

همان طور که اشاره شد رمز ارز آدا کاردانو به احترام نام یک برنامه نویس به این نام شهرت یافته است. خالق آدا نیز یک ریاضی دان است. ترکیب این دو تفکر شبکه ای را ایجاد کرده که معادلات پیچیده ریاضی با معماری های چند لایه امنیت بالایی به آن بخشیده است. امنیت بالای شبکه کاردانو را میتوان یکی ازمهمترین نقاط قوت آن بیان نمود.

اما نسل 3 بلاکچینی چه مزایایی دارد که دیگر ارزهای دیجیتال از آن بی بهره اند ؟ هاسکینسون در مقایسه این سه نسل عملکرد 3 ارز دیجیتال را توضیح می دهد. برای نسل اول بیتکوین و برای نسل دوم اتریوم و برای نسل سوم کاردانو.

او می گوید نسل اول رمز ارزها تحولی بزرگ را در دنیای مالی ایجاد نمودند. انتقال وجه در هر زمان که بخواهیم و به هر کس که بخواهیم آن هم در کمترین زمان و بدون نظارت نهاد ناظر. شاید در آن زمان همین میزان از خدمات برای مردم بسیار راضی کننده بود. اما این تازه شروع مسیر بود.

مردم با پول های دیجیتال آشنا شدند و مزایای آن توانست همه را شگفت زده کند. اما همه به فکر پیشرفت و توسعه بودند. دیگر تنها یک ارز دیجیتال برای مردم کافی نبود. خدمات بهتری را از پول های دیجیتال خواستار شدند و این جرقه ای شد بر تفکر نسل دوم بلاکچین ها . قرارداد های هوشمند و پرچمدار این نسل یعنی اتریوم

عدم وجود قوانین خوب مقیاس پذیری یکی از مهمترین نقاط ضعف بلاکچین نسل دوم بود. قرارداد های هوشمند به مردم دنیا ثابت کرد که معاملات را میشود به شکل آسان تری نیز انجام داد. اما وجود یک نقطه ضعف بزرگ و انتظارات بالای مردم این نسل از فناوری ها را به یک مسیر امن تری هدایت نمود .

البته علاوه بر نبود قوانین مقایس پذیری ؛ سرقت 50 میلیون دلاری از شبکه اتریوم زنگ هشدار را برای این تکنولوژی به صدا درآورد. افتضاح به بار آمده منجر به ایجاد دو بلاک مجزا در شبکه اتریوم شد. وجود هم زمان ETH و ETC در بازار ارز دیجیتال دقیقا به خاطر همین مساله میباشد. بعد از آن اتفاق بازار رمز ارزها فرش قرمزش را برای ورود کاردانو پهن کرده بود.

کاردانو نسل سوم شبکه های بلاکچینی را راهبری می کند. امنیت بالای شبکه بلاکچینی Cardano که بر پایه علم ریاضیات طرح ریزی شده است مزیت اصلی آن است. معماری لایه ای شبکه Cardano ، تراکنش های سریع ، کارمزد پایین ، کاردانو ، عدم تمرکز پذیری شبکه و سازگاری با محیط زیست از دیگر مزایای مهم شبکه کاردانو می باشد.

• معماری چند لایه ای Ada کاردانو

بلاچین کاردانو از دو عنصر اصلی تشکیل شده است : لایه تسویه و لایه محاسباتی . CSL Layer جایی است که تمام تراکنش ها در آن انجام می شود. از لایه CCL Layer برای استقرار قراردادهای هوشمند و اداره شبکه استفاده می شود.

این لایه‌ها میتوانند به طور یکپارچه کار کرده و با هم در ارتباط باشند. علاوه بر این نوع عملکرد آنها میتوانند به طور جداگانه عمل کنند و به انجام تراکنش ها اجازه دهند.

• تراکنش های سریع Cardano

کاردانو به گونه ای ساخته شده است که مقیاس پذیر باشد. در حال حاضر بیش از 250 تراکنش در ثانیه در این شبکه صورت می پذیرد. این میزان تراکنش را با 15 تراکنش اتریوم مقایسه کنید. کاردانو شگفت انگیز است .

• کارمزد پایین Ada Cardano

مدل POS به کاردانو این اجازه را می دهد تا هزینه تراکنش ها را به پایین ترین میزان ممکن در شبکه برساند. میانگین هزینه تراکنش در کاردانو حدود 0.1 آدا است که با قیمت Ada به بیش از چند سنت نمی رسد. این میزان در مقایسه با اتریوم بسیار ناچیز است چرا که هزینه تراکنش های اتریوم به طور میانگین 15 دلار می باشد.

• رمز ارز آدا سازگار با محیط زیست

در روند صعودی بازار ارز دیجیتال در سال 2021 میزان مصرف بالای برق فعالین محیط زیست را نگران کرده بود. مدل POW بیت‌کوین و اتریوم نیازمند برق بیشتری بود تا تراکنش ها را تایید نماید. Cardano با مکانیزم POS توانست 99 درصد کمتر از هر یک از این بلاکچین ها برق مصرف کند.

البته این را هم باید یادآور شویم که کاردانو فعلا در ابتدای مسیر پیشرفت خود قرار دارد. توسعه دهندگان Cardano پنج مرحله برای ارتقای شبکه پیش بینی کرده اند که فعلا تا گام دوم آن پیشرفت حاصل شده است.

گام اول بایرون Bayron : مرحله تست و آزمایش شبکه در این مرحله انجام شده است. با اتمام این مرحله کاردانو قدم به دومین پله پیشرفت خود می گذارد.

قدم دوم شلی Shelley : آنچه از کاردانو در حال حاضر مشاهده می کنید مربوط به این مرحله از پیشرفت شبکه است.

پله سوم گوگن Goguen : ساخته شدن یک پلتفرم برای قرارداده های هوشمند.

گام چهارم Basho : شاید بتوان گفت آرزوی شبکه بلاکچینی رمز ارز آدا کاردانو رسیدن به این مرحله باشد. جایی که توسعه دهندگان ادعا خواهند کرد مشکلات مقایس پذیری شبکه به طور کامل حل شده و شبکه در بهترین وضعیت خود قرار دارد.

گام آخر Voltaire : تشکیل یک سیستم غیر متمرکز و خود مختار با راه انداری سیستم های خزنه داری و رای گیری

آنچه تا کنون بیان شد چشم انداز مثبتی از کاردانو را پیش روی فعالین بازار ارز دیجیتال می گذارد. شاید امروزه بحث قیمتی ارزهای دیجیتال بر هر پارامتری مقدم باشد ولی قطعا بازار مسیر صحیحش را خواهد یافت. بازار ارز دیجیتال وقتی به بلوغ برسد شاید دیگر جایی برای شت کوین ها نباشد. بازار کریپتو کارنسی در آن زمان می تواند به سمت تکنولوژی و فناوری برود و ارزهایی مثل Ada آدا مورد توجه بازار قرار بگیرند. تحقق این پیش بینی در مورد آینده آدا بی شک نیازمند زمان خواهد بود و تا آن زمان شاید دنبال کردن پروژه های آدا بهترین کاری باشد که بتوان انجام داد.

مشاهده قیمت ادا

نگهداری و خرید ارز دیجیتال آدا صرافی ایرانی ارس بیت

برای نگهداری کاردانو در کیف پول گزینه های متعددی پیش روی خود دارید. از کیف پول های سخت افزاری گرفته تا ولت های نرم افزاری و کاغذی. تراست ولت و ترزور از مشهور ترین کیف پول هایی هستند که که برای ذخیره آدا می توانید از آن ها استفاده نمایید.

یک راه دیگر برای هولد آدا نگهداری این ارز دیجیتال در والت اختصاصی شبکه کاردانو است. کیف پول ددالوس Deadalus با امنیت بالا و مزایای منحصر به فردش مناسب ترین کیف پول برای ذخیره آدا می باشد. داشتن درآمد غیر فعال را می توان یکی دیگر از مزیت های این کیف پول دانست. با کیف پول ددالوس شما می توانید با به اشتراک گذاری توکن های خود کسب درآمد نمایید.

اگر به عنوان یک ایرانی خرید آدا را می خواهید با پول رایج کشور یعنی ریال انجام دهید کافی است به سایت صرافی ارس بیت مراجعه نمایید. صرافی آنلاین ارس بیت بستر امنی را برای معاملات شما در بازار کریپتو کارنسی ایجاد نموده است. دارایی هایتان در کیف پول های اختصاصی نگهداری میشود و از این رو امنیت دارایی هایتان تضمین می شود.

علاوه بر محافظت از دارایی کاربران به شکل امن ؛ صرافی ارس بیت ارزان ترین قیمت تتر را دربین صرافی های ایرانی ارائه می نماید. در صرافی اینترنتی ارس بیت پول کمتری به ریال می پردازید و ارزهای دیجیتال بیشتری به ریال می خرید.