آواکس

آواکس
Avalanche (AVAX)

-%
- تومان
قیمت لحظه ای
تومان
کمترین در روز
تومان
بیشترین در روز
تومان
حجم معاملات

محاسبه قیمت آواکس

خرید آواکس ، مشاهده قیمت آواکس

آوالانچ AVAX یک پلتفرم ارز دیجیتال است که از قرارداد های هوشمند برای پشتیبانی از انواع پروژه های بلاکچینی استفاده می کند. توکن بومی بلاکچین آوالانچ رمز ارز آواکس می باشد که هم اکنون رتبه 18 بازار کریپتو را در اختیار دارد. آواکس برای خود نمایی در پروژه های Smart contract باید با دومین ارز دیجتیال بازار رقابت کند. به نظرتان آواکس قابلیت رقابت با غول بزرگ بازار ارز دیجتال را دارد؟ با شناخت از شبکه آوالانچ پاسخ به این سوال آسان می شود ولی قبل از آن بیاید قیمت آواکس را در این سال ها بررسی نماییم.

ارز دیجیتال آواکس از نظر قیمتی خریداران خود را در این یک سال اخیر متضرر نموده است. همانند دیگر ارزهای دیجیتال ارز اولنچ نیز در یک سراشیبی سقوط قرار گرفته است. قیمت آواکس از اوج قیمتی خود نزدیک به 90 درصد افت داشته است. اما کسانی که از دو سال قبل نسبت به خرید آواکس اقدام کرده بودند در سود هستند. بازدهی آواکس در طول دو سال 300+ درصد میباشد.

خرید آواکس

یک صعود عجیب و غریب در سال 2021 قیمت آواکس را تا 146 دلار بالا برد. خرید آواکس در آن قیمت ها برای برخی ها گران تمام شد. کسانی که در آن قیمت ها اقدام به خرید آواکس کرده بودند امروز در بازار ارز های دیجیتال تاوان سنگینی برای آن خرید می پردازند. قیمت آواکس در حال حاضر 11 دلار می باشد که نشان از افت قیمتی عجیب این ارز دارد. اما آیا این افت به منزله اتمام ماجراجویی های رمز ارز آواکس است ؟ به نظرتان افت قیمت آواکس پتانسیل پنهانی را برای رشد ایجاد می کند یا خیر؟

اگر بخواهیم بیطرفانه به این سوالات در مورد آینده آواکس جواب دهیم باید با مزایا و معایب شبکه آوالانچ آشنا شویم. چرا که رشد اولنچ به سبب پویایی شبکه اوالانچ خواهد بود.

شبکه رمز ارز آواکس چیست

Avalanche یک پروژه منبع باز است که هر کسی می تواند کد پلتفرم را مشاهده کرده و در آن مشارکت کند. پلتفرم قراردادهای هوشمند Avalanche از برنامه های غیرمتمرکز (dApps) و بلاک چین های مستقل پشتیبانی می کند.

بلاک چین آوالانچ با سرعت بالایی پایان تراکنش ها را اعلام می دارد و این ویژگی را می توان از مهمترین مزیت های شبکه اولنچ دانست. طبق گزارش ها، بلاک چین آوالانچ می تواند 4500 تراکنش در ثانیه را پردازش کند. انجام تراکنش های امن ، کارمزد پایین شبکه و در دسترس بودن از دیگر مزیت های شبکه آوالانچ می باشد.

در درون شبکه از ارز دیجیتال آواکس برای پرداخت هزینه های پردازش تراکنش ها استفاده می شود. همچنین از این ارز برای ایمن سازی شبکه و عمل به عنوان یک واحد اساسی حساب در بین بلاک چین ها در شبکه Avalanche استفاده می شود.

بله - حداکثر عرضه AVAX به 720 میلیون توکن محدود شده است

بله - دارندگان AVAX می توانند با رأی دادن به تنظیم میزان AVAX پرداختی به عنوان پاداش برای افزودن یک بلوک جدید به بلاک چین آوالانچ، نرخ ایجاد سکه جدید را کنترل کنند.

هزینه های پردازش تراکنش، بسته به نوع تراکنش و ازدحام شبکه Avalanche متفاوت است. کاربران آوالانچ به تصمیم گیری در مورد کارمزد تراکنش های بلاکچین آوالانچ رای می دهند و کارمزدهای AVAX را در معرض تغییر قرار می دهند.

آوالانچ به طور کلی توسط مکانیسم اثبات سهام اداره می شود. دارندگان AVAX موظفند در ازای حق اعتبارسنجی تراکنش‌ های AVAX این ارز را به اشتراک بگذارند یا توافق کنند که معامله یا فروش نکنند. دارندگان AVAX با بیشترین سهام که فعالانه به عنوان اعتبار سنج شرکت می کنند، به احتمال زیاد به عنوان اعتبار سنجی برای بلوک های جدید آوالانچ انتخاب می شوند. نگه داشتن توکن های AVAX نیز برای رای دادن به پیشنهادات حاکمیتی آوالانچ الزامی است.

آینده ارز آواکس Avax

اگر بخواهیم در مورد آینده ارز آواکس صحبت کنیم باید مزایا شبکه آن را بررسی نماییم. ماهیت آواکس به خاطر وجود شبکه ای است که از این ارز پشتیبانی می کند. اگر این شبکه بتواند مسیر درستی برای خود در پروژه های بلاکچینی پیدا کند باید به آینده رمز ارز آواکس امیدوار بود وگرنه هیچ رشدی را نمی توان برای آواکس متصور شد.

از مهمترین مزایای شبکه آوالانچ Avalanche می توان به موارد زیر اشاره نمود.

1- مقیاس پذیری شبکه رمز ارز آواکس

آواکس از نقاط ضعف غول های بازار ارز دیجیتال استفاده کرده و آن ها را به یک نقطه قوت خود تبدیل کرده است. بیت کوین و اتریوم دو ارز محبوب بازار ارز دیجیتال با وجود شبکه های بلاکچین قدرتمند مقیاس پذیری پایینی دارند. بیت کوینی که به انرژی و قدرت محاسبات فوق العاده ای برای تایید تراکنش ها نیازد دارد. اتریومی که می تواند در ثانیه تنها 15 تراکنش را تایید نماید.

در مقابل این ها Avalanche به گونه ای ساخته شده است که مقیاس پذیر باشد یعنی سرعت تایید تراکنش بالا و ظرفیت بالای شبکه

2- امنیت شبکه بلاکچین اولنچ

آوالانچ را می توان به دلیل ماهیت تصادفی مکانیسم اجماع آن ایمن در نظر گرفت. Avalanche ادعا می کند که پلتفرم آن از اقدامات ایمنی قوی تری پشتیبانی می کند که آسیب پذیری این بلاکچین را نسبت به سایر بلاکچین ها در برابر حملات 51 درصد پایین می‌آورد.

3- کارمزد پایین تراکنش ها شبکه اوالانچ

آوالانچ که توسط بسیاری به عنوان رقیب ETH در نظر گرفته می شود از نظر گس فی Gas Fee بر رقیبش در بازار کریپتو برتری دارد. هزینه ها در Avalanche نسبت به اتریوم بسیار مقرون به صرفه است. کارمزدهای موجود در شبکه برای اهداف مختلفی مانند ایجاد و ضرب دارایی ها، استیکینگ، کارمزد تراکنش ها و ایجاد بلاکچین استفاده می شود.

در یک جمع بندی کلی درباره ارز دیجیتال آواکس باید گفت :

- اوالانچ Avalanche نیاز به خدمات مالی، محیط‌های بلاک چین با قوانین سفارشی و برنامه‌های کاربردی را برطرف می‌کند.

- شبکه اولانچ مشکل مقیاس ‌پذیری را که کاربران اتریوم با توسعه Dapp با آن مواجه هستند، حل می‌کند.

- آوالانچ همه ابزارهای توسعه دهنده موجود در شبکه اتر را ارائه می دهد و در عین حال با EVM سازگار است. مقیاس پذیری، انعطاف پذیری و حاکمیت غیرمتمرکز را برای همه کاربران فراهم می کند.

- با افزایش محبوبیت DeFi ، Avalanche این پتانسیل را دارد که به یکی از پروژه‌های مبتنی بر بلاک چین در نوع خود تبدیل شود.

مشاهده قیمت آواکس

خرید ارز دیجیتال آواکس ارس بیت

هر تریدری برای متوازن کردن سبد دارایی خود در بازار کریپتو ارز های متنوعی را در آن قرار می دهد. افراد ریسک گریز بیشتر بر روی استیبل کوین ها و ارز هایی با نوسان کم سرمایه گذاری می کنند .

سرمایه گذاران با ریسک متوسط معمولا درصد کمی از سبد خود را به ارز های آینده دار اختصاص می دهند. آن ها بر این باورند که این گونه ارز ها با یک خبر یا تحول در داخل شبکه می توانند رشد های زیادی داشته باشند. برای این گروه افراد خرید آواکس می تواند در کنار خرید دیگر ارز های دیجیتال بسیار با ارزش باشد.

ارز اولنچ را می توانید هم با ریال و هم با تتر در صرافی ارز دییجتال ارس بیت خریداری نمایید. اگر می خواهید کارمزد تبدیل تتر به ریال در جیبتان بماند بهتر است رمز ارز آواکس را با ریال در صرافی ارس بیت خریداری نمایید. تتر ارزان ارس بیت باعث می شود تا قیمت ارز دیجتیال آواکس در این صرافی به نسبت دیگر صرافی ها پایین تر باشد. اگر مایل به خرید آواکس به ریال نباشید با خرید تتر ارزان از ارس بیت می توانید ارز دیجتیال آواکس را با پایین ترین قیمت بازار به سبد دارایی های خود اضافه کنید.