بیت کوین کش

بیت کوین کش
Bitcoin Cash (BCH)

-%
- تومان
قیمت لحظه ای
تومان
کمترین در روز
تومان
بیشترین در روز
تومان
حجم معاملات

محاسبه قیمت بیت کوین کش

خرید بیت کوین کش ، مشاهده قیمت بیت کوین کش

بیت کوین کش ترکیب دو کلمه بیت کوین و کش می باشد. Cash در زبان انگیسی به معنای نقد می باشد و بیت کوین نیز نام اولین ارز دیجیتال بازار کریپتو است. چرا از این نام برای BCH استفاده شده است؟

اولین ارز بازار کریپتو آمد تا جایگزین پول های نقدی شود که بین مردم در حال مبادله بود. بیت کوین ایجاد شد تا مردم بتوانند به راحتی از پول های الکترونیکی به جای پول های کاغذی استفاده نمایند. کنترل دارایی ها در دست خود افراد باشد و هیچ نهاد نظارتی نتواند بر کار آن ها نظارت کند. اما آیا در واقعیت نیز این چنین شد ؟ با قاطعیت می شود گفت خیر.

محدودیت عرضه بیت کوین سبب شد تا مردم به جای استفاده از این ارز آن را به عنوان یک روش سرمایه گذاری انتخاب نمایند. کارمزد بالای شبکه و سرعت پایین تراکنش ها عامل دیگری بود که این ارز نتوانست جایگزین دارایی های نقد مردم شود. به نظر می رسید برای رسیدن به آن هدف ها باید اقداماتی در راستای بهینه سازی شبکه انجام می شد. ارز بیت کوین کش حاصل همان تغییراتی است که باعث شد مردم بتوانند حضور رمز ارزها را در زندگی واقعی خود تجربه کنند.

خرید بیت کوین کش

این تغییر به چه صورت انجام شد؟ چه تغییراتی در شبکه حاصل شد تا بیت کوین کش در کنار بیت کوین متولد شد؟ تفاوت های اصلی بیت کوین کش و بیت کوین در چیست؟ آیا خرید بیت کوین کش به جای بیت کوین منطقی است ؟ آیا قیمت بیت کوین کش توجیهی برای خرید آن به جای بیت کوین می تواند باشد؟ با سایت صرافی ارس بیت همراه باشید تا جواب این سوالات را در قالب تحلیل و معرفی بیت کوین کش ارائه نماییم.

قیمت بیت کوین کش در بازار هم اکنون 106 دلار می باشد . با قیمت ارزان تتر صرافی ارس بیت می توانید به خرید بیت کوین کش با کمترین قیمت ریالی اقدام نمایید.

هارد فورک بیت کوین کش و بیت کوین

همان طور که اشاره کردیم تغییرات در شبکه بیت کوین اجتناب ناپذیر بود. نقاط ضعف بیت کوین راه را برای تغییرات گسترده در این شبکه هموار تر می کرد. اجماع کلی در مورد این بهینه سازی وجود داشت اما در انتخاب راه کارها اختلاف نظرهایی وجود داشت.

گروهی معتقد بودند که نباید تغییرات کلی در شبکه ایجاد نماییم. اصلاحات جزئی در داخل شبکه خواسته این گروه بود. این گروه از متخصصین اقداماتی مثل Segwit و Bitcoin Unlimited را پیشنهاد دادند که تا حدی می توانست سرعت تراکنش ها را افزایش دهد. البته این قبیل از اقدامات نیز موافقان و مخالفانی داشت.

برداشته شدن محدودیت اندازه بلاک ها به نظر راه کار مناسبی می رسید چرا که شما می توانستید بلوک ها را ادغام و از انباشت آن ها جلوگیری نمایید. از سوی دیگر رفع این محدویت ها باعث می شد تا کارمزد شبکه افزایش یابد که خود به نوعی می توانست باعث افزایش انگیزه ماینرها شود.

اما مخالفان این کار آن را در تضاد با ماهیت ارزهای دیجیتال می دانستند. چرا که عدم محدودیت در اندازه بلاک ها سبب می شود تا ماینرهای کوچک از چرخه خارج شوند. آن ها معتقد بودند که این کار باعث متمرکز سازی شبکه خواهد شد.

در مقابل گروهی بودند که اصلاحات را کافی نمی دانستند و قائل بر تغییرات کلی در شبکه بودند. نارضایتی آنان از شبکه ارز دیجیتال بیت کوین آنان را در یک مرحله ای قرار داده بود که به گزینه ای جز فورک فکر نمی کردند.

در نهایت نظر گروه دوم غالب شد و اعضا رای بر هارد فورک بیت کوین دادند. حال تصمیم گیری اصلی بر روی این موضوع بود که : سافت فورک یا هارد فورک ؟

در سافت فورک شما یک بروز رسانی در شبکه انجام می دهید. این آپدیت شبکه به گونه ای است که با نسخه های قدیمی نیز سازگاری دارد. برای توضیح کافی است به برنامه های کاربردی در گوشی یا سیستم عامل ویندوزتان توجه نمایید.

برخی برنامه ها در هنگام آپدیت با ورژن های قبلی هم خوانی ندارند و کلا آن ورژن قدیمی از کار می افتد. اما در برخی از آپدیت ها شما می توانید ارتباط بین نسل قدیم و نسل جدید را برقرار نمایید. سافت‌فورک نیز دقیقا به همین شکل در شبکه های بلاکچینی عمل می کند. اگر شبکه ای مجبور به سافت فورک شود همخوانی بین نسخه قدیمی و جدید برقرار می باشد.

اما حامیان بیت کوین کش راضی به Soft fork نشدند و رای به Hard fork بیت کوین دادند که منجر به ایجاد بیت کوین کش شد. اما بازیگر اصلی در پشت صحنه بیت کوین کش چه کسی بود ؟

نقش راجر ور در تولد بیت کوین کش انکار ناپذیر است. او به دلیل نقش موثر خود در شبکه بیت کوین به مسیح شبکه معروف است. او معتقد است که بیت کوین کش همان بیت کوین است ولی با کارایی بهتر و سرعت تراکنش بالاتر. او آینده بیت کوین کش را بهتر از بیت کوین می داند و معتقد است در نهایت بیت کوین کش جایگزین بیت کوین خواهد شد.

علاقه راجر به بیت کوین کش باعث شد تا او از نام بیت کوین استفاده کند و تبلیغ بیت کوین کش را در سایت بیت کوین دات کام انجام دهد. Roger Ver مالک سایت بیت کوین دات کام در یک اقدام عجیب لینک خرید BTC را به خرید بیت کوین کش تغییر داد. مردمانی که برای خرید بیت کوین به سایت مراجعه می کردند به صفحه خرید بیت کوین کش هدایت می شدند. درست است که این کار برای او گران تمام شد ولی او به هدفش رسید و سرمایه گذاران را با بیت کوین کش آشنا نمود.

جالب است بدانید یک سال بعد از این اتفاق در خود شبکه بیت کوین کش نیز هار د فورک اتفاق افتاد. در نوامبر سال 2018 ارز دیجیتال بیت کوین کش به دو نسخه Bit coin cash ABC و Bitcoin Sv تبدیل شد.

مزایا و معایب بیت کوین کش و تفاوت با بیتکوین

وقتی می خواهیم در مورد یک شبکه بلاکچینی اظهار نظر نماییم لازم است که سه پارامتر اصلی را در مورد آن بررسی نماییم. امنیت ، سرعت ، تمرکز پذیری.

آنچه مطلوب جامعه بلاکچینی است امنیت بالا و سرعت تراکنش های سریع و غیر متمرکز بودن شبکه است. البته باید قبول کنیم که وجود هم زمان این 3 عنصر در یک شبکه بلاکچینی چیزی نزدیک به محال است. هر چند تلاش هایی در این راستا صورت گرفته است ولی هیچ شبکه ای تا به حال نتوانسته چنین مزیتی را به طور کامل برای خود ایجاد نماید.

مشاهده قیمت بیت کوین کش

به عنوان مثال شبکه بیت کوین با وجود امنیت بالا سرعت تراکنش های پایینی دارد. در واقع سرعت تراکنش ها در شبکه BTC قربانی امنیت شبکه شده است. همین سرعت پایین تراکنش ها بهانه ای می شود تا دیگر شبکه های بلاچینی مثل بیت کوین کش با سرعت تراکنش های بالا ایجاد گردند. از مزایای بیت کوین کش به موارد زیر می توان اشاره نمود:

• تراکنش سریع بیت کوین کش

شبکه بیت کوین کش در حال حاضر توانایی پردازش بیش از 100 تراکنش در هر ثانیه را دارد. باشد. این میزان از تراکنش در مقابل بیت کوین فوق العاده است ولی در مقابل شبکه ای مثل ویزا بیت کوین کش هنوز راه زیادی در پیش دارد.

• بیت کوین کش مقیاس پذیر تر از بیتکوین

یکی دیگر از تفاوت های اصلی بیت کوین کش و بیتکوین مربوط به اندازه بلاک در این دو شبکه است. سرعت پایین تراکنش های بیت کوین مربوط به محدودیت یک مگا بایتی برای هر بلوک می باشد. بیت کوین کش از این نقطه ضعف استفاده کرد و بلوک هایی طراحی کرد با محدودیت 8 مگابایتی. البته توسعه دهندگان شبکه BCH به این میزان نیز قانع نشدند و در ادامه مسیر پیشرفت بیتکوین‌کش محدودیت بلاک ها را به 32 مگا بایت افزایش دادند.

• کامزد پایین شبکه بیت کوین‌کش

یکی از مزایای هر شبکه ی مالی کارمزد پایین تراکنش های آن می باشد. این موضوع برای کاربران همواره جذاب بوده و باعث علاقمندی کاربران به آن شبکه می شود.

فرض کنید قصد گرفتن وام از یک بانک را دارید. با مراجعه به بانک های مختلف میزان کارمزد هر یک را با یکدیگر بررسی می کنید. قطعا بانکی برایتان جذاب است که کارمزد کمتری را در ازای آن خدمت از شما دریافت میکند. در حوزه بلاکچین نیز همین موضوع صادق است.

یکی از مزیت های مهم هر شبکه کارمزد پایین آن می باشد. بیتکوین کش به ازای هر تراکنش از شما 0.2 دلار درخواست می کند که به نسبت بیتکوین هزینه به مراتب پایین تری است.

شباهت ها و تفاوت های بیت کوین و بیت کوین کش
آیتم مورد بررسی بیت کوین بیت کوین کش تفاوت یا تشابه
سرعت تراکنش به رنگ قرمز بیت کوین کش سرعت تراکنش بالایی دارد علامت تیک سبز متفاوت
کارمزد شبکه به رنگ قرمز بیت کوین کش کارمزد پایینی دارد متفاوت
اندازه هر بلوک 1 مگا بایت 32 مگا بایت متفاوت
تعداد عرضه محدود به 21 میلیون سکه مشابه
الگوریتم اجماع Pow اثبات کار مشابه
هاوینگ هر 4 سال یکبار مشابه
الگوریتم استخراج SHA-256 مشابه

خرید بیت کوین کش صرافی اینترنتی ارس بیت

بیت کوین کش را می توان بهینه شده بیت کوینی دانست که غول بزرگ بازار ارز دیجیتال است. اگر تفکری مثل Roger ver در مورد آینده بیت کوین داشته باشید نباید این روزهای بازار کریپتو را برای خرید BCH از دست دهید. ریزش نزدیک به 100 درصدی این ارز از اوج قیمتی خود فرصت طلایی را برای خریداران بیت کوین کش ایجاد نموده است.

بیت کوین کش 4000 دلاری در این روزها به قیمت 106 دلار رسیده است و نواحی خرید جذابی را پیش روی تریدرها گذاشته است. برای خرید امن بیت کوین کش می توانید به سایت صرافی ارس بیت مراجعه نمایید. در صرافی آنلاین ارس بیت خرید بیت کوین کش با ریال و تتر برایتان امکان پذیر می باشد.

آنچه صرافی ارس بیت را برای خرید بیت کوین کش متمایز می کند قیمت تتر ارزان صرافی arasbit می باشد. با تتر ارزان ارس بیت محاسبه قیمت بیت کوین را انجام دهید و کوین های بیشتری را برای خود ذخیره نمایید.