داخل سایت های ان اف تی ما را با کیف پول می شناسند .  در حقیقت کیف پول شما هویت شما در سایت rarible می باشد . پس برای ساخت NFT  باید در ابتدا کیف پول خود را به این سایت متصل نمایید . علاوه بر تراست ولت ؛ شما می توانید متامسک خود را نیز به سایت rarible معرفی نمایید . توجه داشته باشید آن کیف پولی را باید به این سایت متصل کنید که موجودی اتریوم داشته باشد . علت این موضوع آن است که سایت rarible ان اف تی های خود را روی اتریوم می سازد . برای خرید تتر و تبدیل آن به اتریوم می توانید از خدمات صرافی ها استفاده نمایید.

در قدم دوم باید مشخص کنید که این محتوایی که می خواهید NFT کنید به چه صورتی ارائه خواهد شد . باید مشخص کنید که ان اف تی شما به صورت  single ( تنها ) خواهد بود یا به صورت Multiple ( کالکشن یا مجموعه  ) .

در صورت انتخاب گزینه single محتواهایی که می توانید NFT نمایید برای شما نمایش داده می شود . شما می توانید در این سایت محتواهای تصویری ، صوتی ،  ویدئویی و حتی فیزیکی را NFT نمایید . فقط یادتان باشد که حداکثر حجم فایل انتخابی نباید بیش از 100 مگابایت باشد .

اگر محصولی داشتید که حجم آن بیش از 100 مگابایت باشد نگران نباشید . شما می توانید در داخل سایت عکس کاور محصولتان را NFT کنید و لینک محصولتان را برای خرید در سایت قرار دهید . در این صورت کاور محصولتان شما با حجم کم تایید می شود و خریداران می توانند از لینک بارگذاری شده در سایت محصول شما را خریداری نمایند .

قیمت گذاری ان اف تی

یکی از مهمترین آیتم ها برای هر محصولی قیمت گذاری آن می باشد . برای قیمت گذاری آثارتان در سایت rarible شما با سه گزینه روبرو خواهید شد .

1- Fix price

با انتخاب این گزینه شما یک قیمت قطعی روی محصولتان می گذارید . با انتخاب این گزینه به خریداران اعلام می کنید که قیمت شما ثابت است و هیچ تغییری نخواهد کرد . عدم تغییر روی قیمت به معنای این است که محصولم نه داخل حراجی ها خواهد رفت و نه می خواهم کسی برای محصولم قیمت گذاری کند .

2- Timed auction 

اگر می خواهید محصولتان وارد حراجی شود می توانید از این قسمت استفاده نمایید . شما در این قسمت به کاربران اجازه می دهد تا در یک زمان قیمت های مختلفی را برای محصول شما ارائه نمایند . قیمت حداقل را صاحب اثر انتخاب می کند و هر کسی که بالاترین قیمت را در ایام حراجی ارائه نماید صاحب آن اثر می شود . این مدل فروش بیشتر شبیه مزایده ها در فضای حقیقی می باشد .

3- Open for bids

اگر خودتان نمی خواهید قیمتی برای محصولتان مشخص نمایید کافی است از این گزینه برای ارزش گذاری محصولتان استفاده نمایید . شما با استفاده از این گزینه از کاربران برای قیمت گذاری محصولتان نظر خواهی می کنید .

پس از انتخاب قیمت ؛  شما باید عنوان و توضیحات مناسبی را برای این اثر ارائه نمایید . محتوای این قسمت برای معرفی بهتر اثار شما در فضای NFT می تواند تاثیر گذار باشد . پس در انتخاب Title ( عنوان اثر )  و Description ( توضیحات اثر ) باید با دقت عمل نمایید .

چگونه محصولم را در NFT تبلیغ کنم

اگر می خواهید در فضای NFT بیشتر و بهتر دیده شوید راه کارهای زیر پیشنهاد می شود .

1- فعالیت در شبکه های اجتماعی 

برای تبلیغ محصولتان در حوزه ان اف تی کافی است که این فضا را هم به عنوان یک سوشال مدیا در نظر بگیرید . همان کارهایی که برای بهتر دیده شدن در فضای اینستاگرام ، توئیتر ، تلگرام و … انجام می دهید را می توانید در فضای ان اف تی نیز به کار بگیرید .

دنبال کردن افراد مشهور در حوزه NFT ، معرفی محصولتان در شبکه های اجتماعی و … روش هایی هستند که شما را در این حوزه می تواند به موفقیت برساند .

2- فعالیت در سایت coconft

اگر دارای حساب کاربری اینستاگرام هستید از خدمات سایت CocoNft غافل نشوید . شما می توانید حساب اینستاگرام خودتان را به این سایت مرتبط نمایید که با این کار دو مزیت برای شما ایجاد می شود .

مزیت اول این است که شما می توانید پست های اینستاگرام خود را در این سایت تگ کنید . این کار سبب تعامل دو طرفه بین پینج اینستاگرام و ان اف تی می شود . این ارتباط دو سویه قطعا می تواند باعث رشد شما در فضای ان اف تی گردد .

مزیت دوم نیز این است که شما می توانید پست های خود را به صورت ان اف تی در بیاورید . هر پست شما می تواند به صورت ان اف تی در آید و این یک شگفتانه بزرگی می تواند برای هر کاربر فعال در حوزه ان اف تی باشد.

3- فعالیت در دیگر سایت های ان اف تی 

پیشنهاد می شود به جهت بهتر دیده شدن در دیگر سایت های مرتبط با NFT مانند opensea نیز فعالیت نمایید .

4- تبلیغات در سایت های مرتبط با NFT

در برخی از سایت ها این امکان برای شما فراهم است که بتوانید ان اف تی های خود را معرفی نمایید . برای تبلیغات موثر سایت های مرتبط با حوزه کاری تان را بشناسید و برای تبلیغات به آن ها مراجعه نمایید .

 

دیدگاهتان را بنویسید


5 × = پانزده