بایننس کوین

بایننس کوین
Binance coin (BNB)

-%
- تومان
قیمت لحظه ای
تومان
کمترین در روز
تومان
بیشترین در روز
تومان
حجم معاملات

محاسبه قیمت بایننس کوین

خرید و فروش بایننس کوین ، مشاهده قیمت بایننس کوین

BNB یا همان بایننس کوین ارز دیجیتال متعلق به صرافی بایننس می باشد. این صرافی که در زمینه خرید و فروش ارزهای دیجیتال فعالیت می نماید در سه ماهه دوم سال 2022 رکورد معامالتی 6.7 میلیارد دلاری را از خود به جای گذاشت . این حجم معامالتی باعث شد تا صرافی بایننس لقب بزرگترین صرافی ارزهای دیجیتال در جهان را به خود اختصاص دهد.

با توجه به برخی محدودیت ها برای فعالیت در صرافی بایننس شما به راحتی می توانید از صرافی ایرانی ارس بیت برای خرید و فروش بایننس کوین استفاده نمایید . صرافی ارس بیت با امنیت بالا راه ورود شما را به بازار کریپتو کارنسی سهل و آسان می نماید . اگر علاقمند به خرید و فروش بایننس کوین هستید توجه به نکات زیر می تواند برایتان مفید باشد :

  • - باینسس کوین را می توان به پشتوانه صرافی بایننس یکی از بنیادی ترین ارزهای دیجیتال در بازار کریپتو دانست .
  • - با توجه به سیاست های خاص بایننس در عرضه BNB این ارز می تواند یکی از بهترین ها برای سبد بلند مدتی باشد .
  • - مشاهده قیمت بایننس کوین بر روی تابلوی معامالتی نشان از افت زیاد این ارز دیجیتال از سقف قیمتی خود دارد . سقف قیمتی بایننس کوین USD 675 و قیمت فعلی آن در زمان نگارش این نوشته USD 278 می باشد . برای کسانی که آینده روشنی را برای بازار کریپتو متصور هستند این قیمت ها را برای BNB یک فرصت طلایی برای خرید می دانند . این دسته از افراد بر این باورند که اگر بازار بخواهد صعود دیگری را تجربه نماید بدون شک قیمت برای BNB چنین نخواهد ماند . برای مشاهده قیمت بایننس کوین می توانید به سایت ارس بیت مراجعه نمایید .
  • - ارز دیجیتال بایننس کوین در این لحظه رتبه یا همان Rank پنج بازار کریپتو را به خود اختصاص داده است.

با نگاهی به آمار بالا که به نوعی یک توصیف اولیه از وضعیت کنونی این ارز دیجیتال دارد وضعیت مطلوب بنیادی آن را برای ما نشان می دهد.

خرید بایننس کوین

بایننس کوین چیست

همان طور که اشاره شد بایننس کوین ارز دیجیتال معتعلق به صرافی بایننس است که در جوالی سال 2017 با ICO راه اندازی شد . در طول این عرضه اولیه 100 میلیون توکن BNB به قیمت 15 سنت فروخته شد . البته 100 میلیون عرضه برای شرکت کنندگان مختلف از طریق فرآیند ICO ارائه گردید. 100 میلیون توکن BNB دیگر نیز برای سرمایه گذاران ویژه اختصاص داده شد . سهم سرمایه گذاران فرشته 10 درصد و سهم تیم موسس نیز 40 درصد می باشد .

با نظر تیم توسعه دهنده 50 درصد سرمایه برای برندسازی ، 35 درصد آن برای ساخت و ارتقای بایننس اختصاص یافت . 15 درصد سرمایه اولیه نیز به عنوان ذخیره در مواقع اضطرای کنار گذاشته شد .

اگرچه BNB در ابتدا بر روی شبکه اتریوم راه اندازی شده بود ولی امروز این ارز بر روی بلاک چین اختصاصی بایننس می باشد .

یکی از مواردی که سرمایه گذاری بر روی BNB را جذاب می کند توکن سوزی فصلی BNB میباشد . با این توکن سوزی عرضه بایننس کوین در یک مقطع زمانی خاص کاهش می یابد و همین کاهش عرضه باعث افزایش تقاضا می گردد . بدیهی است که کاهش عرضه و افزایش تقاضا می تواند بر رشد قیمتی بایننس کوین موثر باشد .

از دیگر جذابیت های سرمایه گذاری در باینسس کوین می توان به موارد زیر اشاره نمود .

مزایا و معایب بایننس کوین

همه افراد در بازارهای مالی به دنبال کسب سود هستند . اما تا به حال از خود پرسیده اید چه عواملی می تواند باعث رشد قیمیتی یک ارز دیجیتال می شود ؟

گاه پروژه های کلاهبرداری باعث رشد قیمتی کاذب یک ارز دیجیتال می شود . این مدل رشد ها و سود های کاذب هیچ گاه برای فعالین بازار های مالی خوشایند نمی باشد.آنچه برای سرمایه گذاران واقعی اهمیت دارد وجود طرح های توسعه و چشم انداز مثبت پروژه ها می باشد .

بایننس کوین به عنوان سکه اصلی صرافی بایننس دارای مزایای منحصر به فردی می باشد که در ادامه به آنها اشاره می نماییم .

1 -زنجیره هوشمند بایننس BSC

در سپتامبر 2020 و پس از گذشت یک و نیم سال از راه اندازی شبکه بایننس چین ( BC ) زنجیره هوشمند بایننس ( BSC ) راه اندازی گردید . زنجیره هوشمند بایننس یک پلتفرم قرارداد هوشمند است که به موازات شبکه اصلی فعالیت می کند . متاسفانه قراردادهای هوشمند سابقه در هم ریختن شبکه های میزبان خود را دارند که Solana را می توان آخرین قربانی این اتفاق دانست .

در حقیقت بایننس با این اقدام تصمیم گرفت به جای ارتقای شبکه بلاکچینی دومین بلاک چین خود را راه اندازی نماید . به گفته توسعه دهندگان این اقدام به منظور افزایش سرعت شبکه و امنیت آن گرفته شده است .

2 -کاهش کارمزد معامالت بایننس

یکی از مزایای اصلی سرمایه گذاری در بایننس کوین دریافت تخفیف از سوی صرافی بایننس می باشد . این روش را می توان یک اقدام هوشمند از سوی صرافی دانست . وجود چنین بسته های تشویقی هم باعث ارزش کوین BNB می شود و هم مشتریان در خود صرافی تمایل به خرید و فروش خواهند داشت .

عالوه بر بسته های تشویقی ، کارمزد پایین معامالت برای همه معاملگران مزیت دیگری است که می تواند باعث رشد و سود آوری بایننس و به تبع آن محبوب کوین اصلی آن یعنی بایننس کوین شود .

3 -بایننس کوین یک روش پرداخت

بایننس کوین نه تنها برای تخفیف کارمزد معاملاتی در صرافی بایننس بلکه به عنوان یک روش پرداخت مالی می تواند مورد استفاده قرار بگیرد . برخی از سایت ها و اپلیکیشن ها، بایننس کوین را به عنوان یکی از روش های پرداخت خود قبول کرده اند .

به عنوان مثال شما می توانید برای رزرو اقامت های مسافرتی از برخی سایت ها اقدام و هزینه آن را با BNB پرداخت نمایید .

عالوه بر این موارد در برخی از سیستم عامل ها از BNB می توان به عنوان وثیقه وام استفاده نمود .

موارد بالا را می توان از مهمترین مزیت های BNB دانست . در کنار این مزایا همانند هر پروژه ای بایننس نیز دارای برخی نقاط ضعف میباشد که از مهمترین آن می توان به موارد زیر اشاره کرد :

مشاهده قیمت بایننس کوین

1 -ذخیره BNB در بایننس

یکی از ریسک های سیستماتیک بایننس کوین تمرکز 80 درصدی بایننس کوین ها در یک صرافی است . طبق آمار رسمی 80 درصد BNB ها در چندین کیف پول در اختیار بایننس است . این تمرکز می تواند ریسک زیادی را با برای سرمایه گذاری داشته باشد .

2 -مخالفت ها با بایننس

از آنجایی که ارزهای دیجیتال مخالفان زیادی در سراسر دنیا دارد به تبع آن بایننس نیز جایگاه چندان محکمی از نظر حقوقی ندارد . به عنوان مثال کمیسیون بورس و اوراق بهادار تایلند در سال 2021 شکایتی را علیه بایننس تنظیم کردند . در این شکایت آنها فعالیت های بایننس را به عنوان یک تجارت دارایی دیجیتال بدون مجوز متهم کردند .

در یک مثال دیگر اداره رفتار مالی بریتانیا اعلام کرد که بایننس در بریتانیا تحت نظارت نیست و باید تبلیغات آن متوقف شود .

این گونه برخوردها با صرافی بایننس یک ریسک سیستماتیک بزرگ است که سایه آن تا به رسمیت نشناختن ارزهای دیجیتال می تواند بالا سر این صرافی باشد .

با وجود تمام مزایای بایننس کوین و البته معایب آن همان طور که اشاره نمودیم بایننس کوین رتبه 5 بازار کریپتو را به خود اختصاص داده است . اقبال مردم به خرید ارز بایننس کوین در سراسر دنیا باعث شده است تا این ارز در داخل کشور نیز طرفداران زیادی داشته باشد . برای خرید بایننس کوین در کمترین زمان ممکن می توانید به صرافی ارس بیت مراجعه نمایید .