دوج کوین

دوج کوین
Dogecoin (DOGE)

-%
- تومان
قیمت لحظه ای
تومان
کمترین در روز
تومان
بیشترین در روز
تومان
حجم معاملات

محاسبه قیمت دوج کوین

خرید دوج کوین ، مشاهده قیمت دوج کوین

از زمانی که بازار ارز دیجیتال برای مردم دنیا جدی تر شد خرید دوج کوین‌ به واسطه قیمت پایینش برای مردم جذاب بود. آن روزها تصور همگان بر این بود که ارزهای دیجیتال تازه متولد شده نیز می توانند سیر صعودی همانند بیت‌کوین داشته باشند. اقبال مردم به سمت خرید ارزهایی همچون دوج کوین بیشتر شد و موج مثبتی بر روی این گونه ارزها شکل گرفت . اما آیا این صعود و خوش بینی به آلت کوین هایی مثل Dogecoin تمام ماجرای آن هاست؟

واقعیت این است که بازار ارز دیجیتال به واسطه نوپا بودنش بیشتر بر پایه هیجان و احساسات افراد معامله می شود. گاه بدون هیچ دلیل بنیادی و تنها با یک توئیت قیمت یک ارز اوج می گیرد و گاه موضوع برعکس می شود. همین اتفاق درباره دوج کوین سال 2021 اتفاق افتاد.

خرید دوج کوین

توئیت های ایلان ماسک از یک سو و سرسبزی بازار ارز دیجیتال از سوی دیگر سبب شد دوج کوین سقف قیمتی 7. دلاری را به خود ببیند . اما این تمام ماجرای DOGE نبود. روی دیگر سکه پس از آن روزهای سبز بازار کریپتو برای dogecoin نیز اتفاق افتاد.

  • قیمت دوج کوین از سقف قیمتی خود نزدیک به 90 درصد فرو ریخت .
  • در روزهای ترس بازار حتی توئیت های ایلان ماسک نیز نمی توانست محرک قدرتمندی برای بازار ارز دیجیتال و دوج کوین باشد.
  • افرادی که به بهانه دوج کوین 1 دلاری آنرا در سقف قیمتی خریده بودند در نقش فروشنده ظاهر شدند و .....

البته دراین بین افرادی هستند که افت قیمت دوج‌کوین را فرصتی برای خرید آن می دانند. ریز موج های صعودی این ارز دیجیتال محبوب برایشان جذاب است و در قیمت های مناسب خریدار دوج کوین هستند.

باید قبول کنیم که آن روزهای خوش و سبز بازار کریپتو به پایان رسیده و این روزهای بازار به شدت تحلیلی شده است . بی شک افرادی در این بازار میتوانند کسب سود کنند که بازار را به صورت لحظه ای رصد نمایند و از نوسانات آن به نفع خود استفاده کنند. قیمت لحظه ای دوج کوین بدون هیچ گونه محدودیتی برای کاربران ایرانی در سایت صرافی ایرانی ارس بیت قابل مشاهده می باشد.

دوج کوین چیست

به دو عبارت کوتاه در مورد دوج کوین دقت نمایید. این جملات رویکرد موسسان دوج‌کوین نسبت به آن میباشد.

"دوج کوین یک حرکت تصادفی رمزنگاریست که باعث می شود مردم لبخند بزنند "

همین تک جمله که از سایت رسمی Dogecoin اقتباس شده است تمام ماهیت دوج کوین میباشد. نه حرفی از پروژه های دوج کوین است و نه آینده ای از منظر فناوری بلاکچین برای آن ترسیم شده است.

"چیزی که در عرض چند ساعت ساختم اکنون به بخشی از فرهنگ اینترنتی تبدیل شده و این برایم عجیب است "

این نقل قول عجیب از موسس دوج کوین وجود پشتوانه اجتماعی را برای ارز دوج تایید می کند.

ترکیب طنز و محبوبیت مردمی برای Dogecoin این ارز دیجیتال را در دسته میم کوین های بازار قرار می دهد. میم کوین ها به تقلید از میم ها با همان ماهیت شوخی وارد دنیای ارز دیجیتال شدند. اولین میم کوین بازار رمز ارز ها دوج کوینی شد که هم اکنون رتبه 8 بازار را از آن خود کرده است.

از مهمترین سوالات پیرامون دوج کوین می توان به موارد زیر اشاره نمود :

دوج 6 دسامبر سال 2013 توسط دو مهندس نرم افزار به نام های بیلی مارکوس و جکسون پالمر ایجاد شد.

ارزی که بتواند ضعف های بیت کوین را پوشش دهد. این همان دلیلی است که سازندگان میم کوین دوج به دنبال آن بودند. جکسون پالمر اعتقاد داشت با الهام از Bitcoin و برخی تغییرات میتوان ارزی ایجاد کرد که به راحتی در دسترس عموم قرار بگیرد.

Palmer اعتقاد داشت محدودیت عرضه بیت کوین یکی از نقاط ضعف اولین ارز بازار کریپتو کارنسی میباشد. بنا بر همین دیدگاه دوج کوین با نزدیک به 129 میلیارد کوین عرضه در مقابل بیت کوین با 21 میلیون کوین عرضه ایجاد شد.

برای ذخیره دوج کوین می توانید از انواع کیف پول های سرد و گرم استفاده نمایید. از معتبرترین کلد ولت ها می توان به لجر نانو اس ( leger nano s ) و ترزور ( Trezor ) اشاره نمود.

برای ذخیره مطئمن دوج کوین در هات ولت می توانید از تراست ولت ( trust wallet ) یا اتمیک ولت ( atomic walle ) استفاده نمایید. پرواضح است که امنیت هات ولت ها نسبت به کیف پول های سرد کمتر میباشد.

برای ذخیره دوج کوین هایتان در ولت اختصاصی دوج‌کوین می توانید از دو کیف پول مالتی دوج و دوج کوین کور استفاده نمایید.

آینده دوج کوین

این روزها افت زیاد قیمت دوج کوین سوالات زیادی در ذهن هولدرها و تریدرهای دوج کوین ایجاد کرده است.

آیا رشد 6000 درصدی دوج در سال 2021 باز هم قابل تکرار است ؟

می توان به آینده دوج کوین امید داشت ؟

حمایت های ایلان ماسک از دوج باز هم می تواند سبب افزایش قیمت دوج‌کوین گردد؟

پاسخ این سوال ها از زبان بنیانگذار دوج کوین می تواند شنیدنی باشد. پالمر در خصوص آینده دوج کوین این گونه می گوید :

" تا زمانی که جامعه به خود سخت نگیرد همواره پشتیبان آن ها خواهم بود. به محض اینکه افراد بگویند بیاییم تلاش کنیم قیمت دوج کوین هزاران دلار شود من به آن ها می گویم که به سلامت! زیرا نمی خواهم خود را درگیر یکی از طرح های پانزی موجود درفضای کریپتو کنم."

در این نقل قول؛ جکسون پالمر فضای صمیمی و دوستانه دوج کوینی ها را بر هر چیزی حتی قیمت دوج کوین ترجیح می دهد. جامعه میلیونی دوج کوین در شبکه اجتماعی reddit همان خواسته موسس دوج کوین است. در واقع Palmer قصد دارد داشتن دوج کوین به عنوان یک نیاز برای مردم جامعه مطرح باشد و نه یک رویای دست نیافتنی.

با تکیه بر همین پشتوانه است که جامعه دوج کوین توانسته خدمات متمایزی را در دنیای واقعی نیز انجام دهد. از مهمترین اقدامات تیم مردمی دوج کوین می توان به موارد زیر اشاره کرد :

کمک به تیم لوژ سواری جامائیکا

سال 2014 سال خود نمایی دوج کوین در عرصه های بین المللی است. دوج‌کوین با حمایت مالی از تیم لوژ سواری جامائیکا زمینه حضور این تیم را در المپیک زمستانی فراهم نمود. میزان کمک جامعه دوج کوین به این تیم 50 هزار دلار آمریکا می باشد.

دوج کوین و مسابقات اتوموبیل رانی

انجمن نسکار Nascar بزرگترین برگزار کننده مسابقات اتوموبیل رانی در آمریکاست. مارس 2014 دوج کوین هزینه 55000 دلاری شرکت در مسابقات را برای جاش ویز پرداخت نمود. Josh wise با لوگوی دوج کوین در این مسابقه حاضر شد.

ساخت چاه در کنیا

عجیب ترین اقدام دوج کوین مربوط به روز جهانی آب سال 2021 میباشد. در این روز جامعه دوج‌کوین 30 هزار دلار برای ساخت چاه های آب تمیز در دره Tana کنیا اهدا کردند.

با این نوع از تبلیغات منحصر به فرد ؛ دوج کوین مسیرجدیدش در سال 2021 را تجربه کرد. Dogecoin منتظر جرقه ای بود تا پرواز حیرت انگیزی را تجربه کند. توئیت های جنجالی ایلان ماسک در مورد دوج کوین همانی بود که منتظرش بودیم.

مشاهده قیمت دوج کوین

با هر توئیت از ثروتمند ترین مرد دنیا دوج کوین پرواز می کرد و جامعه دوج کوین را به رشد این شت کوین امیدوار تر می کرد. در همان سال ها بود که توهم Doge coin 1 دلاری همه را به سمت خرید دوج کوین وسوسه می کرد. اما به یک باره ورق برگشت و دوج کوین افت قابل توجهی را در سال 2022 تجربه کرد. قیمت دوج کوین هم اکنون و به تاریخ نگارش این متن 0.09 تتر است.

خرید دوج کوین صرافی ایرانی ارس بیت

دوج کوین به سبب قیمت کم خود و به واسطه محبوب بودن در شبکه های اجتماعی یکی از ارز های مورد توجه بازار ارز دیجیتال می باشد.

بیشتر مردم بیش از آنکه از دوج برای سرمایه گذاری استفاده کنند از آن به عنوان پول در گردش استفاده می کنند.

بیشتر جوایز و هدایای اعطایی به کاربران در شبکه های اجتماعی با دوج پرداخت می شود.

شرکت ها و فروشگاه های زیادی در دنیا هستند که خدمات پرداخت را با دوج پذیرفته اند.

همین خصوصیات شاید دلیلی باشد بر اینکه بگوییم آینده برای ارز دیجیتال به ویژه دوج کوین خواهد بود.

برای خرید دوج کوین به امن ترین شکل ممکن می توانید به سایت صرافی ایرانی ارس بیت مراجعه نمایید. صرافی ارز دیجیتال ارس بیت با دخیره ارزهای دیجیتال در ولت های اختصاصی امنیت درایی کاربران را تضمین می نماید.