اتریوم نیم سرویس

اتریوم نیم سرویس
Ethereum Name Service (ENS)

-%
- تومان
قیمت لحظه ای
تومان
کمترین در روز
تومان
بیشترین در روز
تومان
حجم معاملات

محاسبه قیمت اتریوم نیم سرویس

در دنیای ارزهای دیجیتال، یکی از رایج‌ترین راه‌های از دست دادن سرمایه، تایپ اشتباه آدرس کیف پول است. با آدرس های عمومی طولانی و گیج کننده، می توان به راحتی اشتباه کرد و همین موضوع منجر به از دست دادن سرمایه می شود. سرویس اتریوم نیم سرویس (ENS) پروژه ای است که برای حل این مشکل توسعه یافته است. ENS آدرس های عمومی را ساده می کند و به کاربران این امکان را می دهد که آنها را به صورت متنی نمایش دهند که به خاطر سپردن، استفاده و اشتراک گذاری آسان تر باشد.

خرید ارز اتریوم نیم سرویس

سرویس نام اتریوم چیست؟

سرویس نام اتریوم (ENS) یک سرویس نام دامنه غیرمتمرکز است که بر روی بلاک چین اتریوم ساخته شده است. این روشی را برای کاربران فراهم می کند تا به جای آدرس های عمومی طولانی و گیج کننده ای که در اکوسیستم بلاک چین استفاده می شود، نام های دامنه منحصر به فرد و قابل خواندن برای انسان را ثبت کنند.

ENS به روشی مشابه سرویس نام دامنه (DNS) مورد استفاده در اینترنت سنتی عمل می کند. DNS نام های دامنه را به آدرس های IP ترجمه می کند که رایانه ها می توانند از آنها برای اتصال به وب سایت ها استفاده کنند. به طور مشابه، ENS نام‌های قابل خواندن توسط انسان را به آدرس‌های اتریوم ترجمه می‌کند و ارسال و دریافت ارزهای دیجیتال را آسان‌تر می‌کند.

ارز ENS چگونه کار می کند؟

ENS بر روی سیستمی از نام های سلسله مراتبی جدا شده با نقطه به نام دامنه عمل می کند. دامنه‌های سطح بالا، مانند ".test" و ".eth" تحت کنترل و مالکیت قراردادهای هوشمندی به نام "رجیسترار" هستند که قوانین و مقررات حاکم بر توزیع زیر دامنه‌ها را مشخص می‌کنند. به عنوان مثال، برای ایجاد یک نام دامنه مانند "coingecko.eth"، باید با ثبت کننده .eth تعامل داشته باشید.

پس از ثبت نام دامنه، کاربر کنترل کاملی بر زیر دامنه ها دارد. این بدان معنی است که آنها می توانند زیر دامنه هایی مانند "pay.coingecko.eth" یا "email.coingecko.eth" ایجاد کنند. نام دامنه از استاندارد ERC-721 برای نشان دادن یک آدرس منحصر به فرد استفاده می کند، که همان استانداردی است که برای NFT ها استفاده می شود و نام دامنه را قابل معامله می کند.

دو جزء اصلی ENS در پس زمینه کار می کنند: رجیستری و حل کننده. رجیستری لیستی از همه دامنه ها و زیر دامنه ها را نگه می دارد، در حالی که حل کننده ترجمه ها را از نام ها به آدرس ها یا انواع دیگر منابع و بالعکس انجام می دهد.

تعداد ارز ENS در گردش

حداکثر تعداد واحدهای ارز اتریوم نیم سرویس (ENS) برابر با ۱۰۰,۰۰۰,۰۰۰ است. این بدان معناست که در نهایت، این تعداد از واحدهای ارز اتریوم نیم سرویس وجود خواهد داشت. برخی از ارزهای دیجیتال عرضه‌ای نامشخص دارند و تعداد نهایی واحدهای آن‌ها تعیین نشده است. تا به حال، ۱۰۰,۰۰۰,۰۰۰ واحد اتریوم نیم سرویس (ENS) به بازار عرضه شده است. تعداد واحدهای اتریوم نیم سرویس بعد از کسر شدن واحدهایی که از گردش در بازار حذف شده اند، کاهش یافته است. تعداد واحدهای در گردش (Circulating Supply) ENS در حال حاضر برابر با ۲۵,۷۸۳,۲۳۳ واحد است، که این به معنای تعداد واحدهای ارز ENS در بازار و در دست مردم است. به عبارت دیگر، دارایی‌های قفل شده که تأثیری در قیمت بازار ندارند، در محاسبه تعداد واحدهای در گردش لحاظ نمی‌شوند.

این ویژگی ارز دیجیتال ENS سبب شده است تا قیمت ارز ENS ظرفیت رشد بخصوصی داشته باشد.

فروش و خرید ارز دیجیتال ENS

همانطور که گفته شد بدلیل کاربرد بسیار محبوب رمز ارز ENS میتواند یکی از محرک های اصلی فروش و خرید ارز دیجیتال ENS است. همین موضوع باعث شده است که قیمت ارز ENS مورد توجه بسیاری قرار گیرد. این توجه بازار فروش و خرید ارز ENS را داغ کرده است. اگر شما نیز بدنبال معامله رمز ارز ENS هستید میتوانید با ثبت نام و احراز هویت در صرافی ارز دیجیتال ارس بیت در کنار ارز دیجیتال ENS به بازار 100 ها ارز دیجیتال دیگر نیز دسترسی داشته باشید.

خرید ارز دیجیتال ENS

برای خرید ارز دیجیتال ENS میتوانید وارد حساب کاربری خود شده و با افزایش موجودی کیف پول خود به خرید ارز  ENS اقدام کنید. برای خرید کافیست وارد بازار شده و با وارد کردن مقدار و قیمت ارز ENS معامله خرید خود را ثبت کنید.

بعد از خرید ارز ENS میتوانید آن را در کیف پول خود مشاهده کنید و با ورود به بخش برداشت ارز دیجیتال ENS خود را به هر مقصدی انتقال دهید.

همچنین میتوانید از ارز ENS خریداری شده خود برای مشارکت در پروژه ENS نیز شرکت کنید. اگر پیش خرید ارز دیجیتال ENS بدنبال انجام تحلیل تکنیکال ارز ENS هستید میتوانید از نمودار قیمت ارز دیجیتال ENS در ابتدای این صفحه بهره ببرید.

قیمت ارز اتریوم نیم سرویس

فروش ارز دیجیتال ENS

برای فروش ارز ENS میتوانید ارز دیجیتال خود را از مبدا به کیف پول ارس بیت خود منتقل کنید. انتقال بدون کارمزد ارز دیجیتال ENS نیز از خدمات ممتاز ارس بیت است که میتوانید از آن استفاده کنید. بعد از انتقال ارز اتریوم نیم سرویس به کیف پول ارس بیت خود میتوانید با مراجعه به بازار ارز دیجیتال و وارد کردن مقدار و قیمت ارز ENS معامله فروش رمز ارز اتریوم نیم سرویس خود را انجام دهید.

بعد از فروش ارز دیجیتال اتریوم نیم سرویس میتوانید مقدار تومان دریافتی خود را به حساب بانکی خود برداشت کنید. به این نکته توجه داشته باشید که برداشت ریال در صرافی ارز دیجیتال ارس بیت بصورت آنی بوده و بعد از ثبت برداشت بصورت آنی به حساب بانکی شما منتقل میشود.

جمع بندی

رمز ارز اتریوم نیم سرویس ENS بر روی بلاک چین اتریوم عمل می کند و از استاندارد توکن ERC-20 پیروی می کند. این استاندارد سازگاری با طیف گسترده ای از کیف پول ها، صرافی ها و برنامه های غیرمتمرکز در اکوسیستم اتریوم را تضمین می کند.

مانند هر دارایی دیجیتال، توصیه می‌شود هنگام انجام معاملاتی که شامل ارز ENS می‌شوند، تحقیقات کاملی انجام دهید و احتیاط کنید. درک سودمندی توکن، پویایی بازار و ریسک های مرتبط برای تصمیم گیری آگاهانه بسیار مهم است.

لطفاً توجه داشته باشید که اطلاعات ارائه شده در اینجا بر اساس دانش عمومی است و همیشه توصیه می شود برای به روزترین و دقیق ترین اطلاعات در مورد رمز ENS به اسناد و اطلاعیه های رسمی ENS مراجعه کنید.