فانتوم

فانتوم
Fantom (FTM)

-%
- تومان
قیمت لحظه ای
تومان
کمترین در روز
تومان
بیشترین در روز
تومان
حجم معاملات

محاسبه قیمت فانتوم

در سال های اخیر، جهان شاهد انفجاری در پذیرش و استفاده از ارزهای دیجیتال بوده است. این دارایی های دیجیتال پتانسیل تغییر بخش های مختلف از جمله امور مالی، مدیریت زنجیره تامین و حتی شبکه های اجتماعی را دارند. یکی از این ارزهای دیجیتال که مورد توجه قرار گرفته است، ارز دیجیتال فانتوم Fantom (FTM)  است. در این مقاله نگاهی عمیق به ارز دیجیتال فانتوم FTM ، تاریخچه قیمت ارز فانتوم FTM ، تحلیل، کاربردها، مزایا و چشم‌اندازهای آینده خواهیم داشت.

خرید  فانتوم

ارز دیجیتال فانتوم FTM چیست ؟

فانتوم Fantom (FTM) یک فناوری دفتر کل توزیع شده (DLT) است که هدف آن ارائه یک پلت فرم سریع، ایمن و مقیاس پذیر برای برنامه ها و خدمات غیرمتمرکز (dApps) است. فن‌آوری زیربنایی فانتوم Fantom (FTM) بر اساس مکانیسم اجماع Directed Acyclic Graph (DAG)  به نام Lachesis است. پروتکل Lachesis یک الگوریتم اجماع ناهمزمان Fault Tolerant بیزانسی (aBFT) است که تراکنش های سریع و ایمن را با نهایی شدن تقریباً فوری امکان پذیر می کند.

معرفی ارز دیجیتال فانتوم Fantom (FTM)

FTM  ارز دیجیتال بومی شبکه فانتوم Fantom (FTM) است. برای پرداخت، کارمزد تراکنش، ترید و حاکمیت زنجیره ای استفاده می شود. خرید فانتوم FTM را می توان در صرافی ارز دیجیتال ارس بیت انجام داد که در ادامه به آن میپردازیم. اما پیش از خرید ارز فانتوم به بررسی ویژگی های آن میپردازیم :

امنیت شبکه

یکی از کاربردهای اصلی رمز ارز فانتوم Fantom (FTM) امنیت شبکه است. مکانیسم اجماع aBFT این پلتفرم تضمین می کند که شبکه حتی در مواجهه با عوامل مخرب ایمن باقی می ماند. استفاده از الگوریتم گراف غیر چرخه‌ای جهت‌دار (DAG) امکان ارتباط ناهمزمان بین گره‌ها را فراهم می‌کند و در مقابل حملات نسبت به شبکه‌های بلاک چین سنتی مقاوم‌تر می‌شود. این ویژگی تضمین می‌کند که تراکنش‌های شبکه به‌موقع اعتبارسنجی و پردازش می‌شوند و تضمین می‌کند که شبکه به طور کارآمد و ایمن عمل می‌کند.

مبلغ پرداختی

فانتوم Fantom (FTM) در بخش پرداخت نیز کاربرد دارد. با سرعت تراکنش های سریع و کارمزد پایین، بستری ایده آل برای انجام پرداخت های سریع و ایمن است. ادغام این پلتفرم با شبکه اتریوم همچنین امکان همکاری یکپارچه با سایر سیستم های پرداخت مبتنی بر بلاک چین را فراهم می کند. این قابلیت همکاری تضمین می‌کند که کاربران می‌توانند بدون نیاز به واسطه، تراکنش‌های زنجیره‌ای را انجام دهند و هزینه‌های تراکنش را کاهش داده و کارایی را افزایش دهند.

مدیریت درون زنجیره ای

یکی دیگر از کاربردهای فانتوم مدیریت درون زنجیره ای است. قابلیت‌های قرارداد هوشمند این پلتفرم امکان توسعه و اجرای برنامه‌های غیرمتمرکز پیچیده (dApps) را فراهم می‌کند که می‌توانند طیف وسیعی از عملکردها، از مدیریت زنجیره تامین تا توکن‌سازی را تسهیل کنند. این ویژگی تضمین می‌کند که شبکه می‌تواند برای توسعه راه‌حل‌های سفارشی برای صنایع مختلف مورد استفاده قرار گیرد، و آن را به یک پلتفرم همه کاره تبدیل می‌کند که می‌تواند برای طیف وسیعی از موارد استفاده اعمال شود.

تاریخچه قیمت ارز فانتوم FTM  

ارز فانتوم FTM در سال 2018 از طریق یک عرضه اولیه سکه (ICO) راه اندازی شد که تقریباً 40 میلیون دلار جمع آوری کرد. از آن زمان، قیمت ارز فانتوم FTM نوسانات قابل توجهی را تجربه کرده است و به بالاترین حد تاریخ 0.93 دلار در ماه مه 2021 و پایین ترین سطح 0.002 دلار در مارس 2020 رسیده است.

قیمت ارز فانتوم FTM از زمان عرضه آن نوسان داشته است. با این حال، قیمت ارز فانتوم در ماه های اخیر روند صعودی داشته است و بسیاری از تحلیلگران معتقدند که آینده ارز فانتوم FTM روشن است. ارزش بازار فعلی FTM حدود 3 میلیارد دلار است که آن را به یکی از 100 ارز دیجیتال برتر از نظر ارزش بازار تبدیل می کند.

خرید ارز فانتوم FTM

برای خرید ارز دیجیتال در ابتدا سعی کنید تا نگاه کلی نسبت آن ارزدیجیتال و آینده ارزدیجیتال بدست آورید و سپس فروش و خرید ارزدیجیتال را انجام دهید. در فروش و خرید ارز فانتوم FTM هم همین رویه را ادامه دهید. پیش از خرید ارز فانتوم FTM بایستی تحلیل ارز فانتوم FTM بدست آورید. شما میتوانید برای این کار با استفاده از نمودار ارز فانتوم FTM در ابتدای همین صفحه نسبت به تحلیل ارز فانتوم FTM اقدام کنید. بعد از اینکه از خرید فانتوم FTM اطمینان حاصل کردید کافیست به صرافی ارز دیجیتال ارس بیت مراجعه کنید.

ابتدا یه حساب کاربری برای خود ایجاد کنید و احراز هویت خود را انجام دهید. بعد از شارژ حساب کاربری خود به صفحه خرید و فروش ارزدیجیتال و بازار فانتوم FTM رفته و مشخصات معامله خود را از قبیل مقدار و قیمت ارز فانتوم FTM وارد کنید.

معامله خرید ارز فانتوم FTM شما انجام خواهد شد و بلافاصله میتوانید آن را در کیف پول ارس بیت خود مشاهده کنید. میتوانید بعد از خرید ارز فانتوم FTM آن را به هر مقصدی انتقال دهید، برای اینکه مطمئن ترین کیف پول ارز فانتوم FTM را انتخاب کنید ارس بیت در ادامه شما را راهنمایی خواهد کرد.

قیمت  فانتوم

فروش ارز فانتوم FTM

برای فروش ارزدیجیتال فانتوم FTM میتوانید به شیوه ای که خرید خود را انجام داده اید به صفحه معاملات فانتوم FTM رفته و به همان شیوه خرید، فروش ارز فانتوم FTM را با مقدار و قیمت دلخواه انجام دهید. بعد از فروش ارز فانتوم FTM مقدار ریالی که حاصل از فروش ارز فانتوم FTM است به کیف پول شما واریز خواهد شد و میتوانید آن را به کارت بانکی خود برداشت کنید. توجه داشته باشید که برداشت ریال آنی در ارس بیت یکی از ویژگی های متمایز صرافی ارز دیجیتال ارس بیت است که میتوانید از آن بهره ببرید.

تحلیل ارز فانتوم  FTM

ارز فانتوم FTM به دلیل فناوری منحصر به فرد، سرعت سریع تراکنش و کارمزد پایین تراکنش در بازار ارزهای دیجیتال مورد توجه قرار گرفته است. این شبکه بیش از 10000 تراکنش در ثانیه (TPS) را در تست های داخلی انجام داده است و می تواند تراکنش ها را در کمتر از یک ثانیه پردازش کند و به یکی از سریع ترین بلاک چین ها در بازار تبدیل شود. علاوه بر این، شبکه فانتوم Fantom (FTM) کارمزد تراکنش های پایینی را ارائه می دهد که میانگین کارمزد آن کمتر از یک سنت است و آن را به گزینه ای جذاب برای تراکنش های با مقدار کم و حجم کوچک تبدیل می کند. از این روست که فانتوم یک ارز دیجیتال همه گیر است و دقیقا به همین دلیل نیز قیمت و خرید ارز فانتوم  FTMافزایش داشته است.

کاربردها و مزایای ارز فانتوم  FTM

فانتوم Fantom (FTM) طیف وسیعی از برنامه ها و مزایا را برای کاربران ارائه می دهد، از جمله:

پرداخت ها: ارز فانتوم  FTMمی تواند به عنوان وسیله ای برای پرداخت کالاها و خدمات، ارائه تراکنش های سریع و ایمن با کارمزدهای پایین مورد استفاده قرار گیرد.

مالی غیرمتمرکز (DeFi): شبکه فانتوم Fantom (FTM) بستری را برای توسعه دهندگان فراهم می کند تا برنامه های DeFi را ایجاد کنند که می توانند سریع و ارزان اجرا شوند و به سیستم مالی کارآمدتر اجازه دهند.

استیک کردن فانتوم: خریداران ارز فانتوم  FTM می توانند توکن های خود را برای کسب پاداش و کمک به ایمن سازی شبکه به اشتراک بگذارند.

حاکمیت: دارندگان ارز فانتوم  FTM می توانند در حاکمیت زنجیره ای شرکت کنند، جایی که می توانند در مورد پیشنهادات و تصمیمات مربوط به شبکه فانتوم Fantom (FTM) رای دهند.

قراردادهای هوشمند: فانتوم Fantom (FTM) از قراردادهای هوشمند پشتیبانی می کند و توسعه دهندگان را قادر می سازد تا برنامه های غیرمتمرکز با منطق پیچیده بسازند. بالطبع با افزایش برنامه های غیر متمرکز و افزایش استفاده از ارز دیجیتال فانتوم FTM قیمت ارز فانتوم FTM نیز افزایش خواهد داشت.

ارز فانتوم را کجا ذخیره کنیم؟

هر چند شما بعد از خرید ارز فانتوم FTM میتوانید آن را در کیف پول ارس بیت خود نگهداری کنید اما اگر تمایل به نگهداری ارز فانتوم خود در یک کیف پول خارجی دارید میتوانید ارز فانتوم را در کیف پول های مختلفی از جمله کیف پول های سخت افزاری مانند Ledger و Trezor، کیف پول های نرم افزاری مانند تراست ولت و اتمیک ولت و کیف پول های مبتنی بر وب مانند مای اتر ولت و متامسک ذخیره کرد.

آینده فانتوم

همانطور که بازار ارزهای دیجیتال به بلوغ خود ادامه می دهد، نقش پلتفرم های بلاک چین نوآورانه مانند فانتوم Fantom (FTM) احتمالاً اهمیت فزاینده ای پیدا می کند. فانتوم با مکانیزم اجماع منحصربفرد و قابلیت‌های قرارداد هوشمند، پتانسیل تبدیل شدن به یک بازیگر پیشرو در فضای بلاک چین را دارد. همانطور که توسعه دهندگان و کاربران بیشتری به این پلتفرم هجوم می آورند، تقاضا برای خرید ارز فانتوم FTM احتمالاً افزایش می یابد و به طور بالقوه قیمت ارز فانتوم FTM را افزایش می دهد.

سوالات متداول

کارمزد معاملات ارز فانتوم در ارس بیت همانند سایر بازارهای ارز دیجیتال ارس بیت است و با افزایش حجم معاملات میتواند تا 0.002 کاهش پیدا کند.

شما میتواینبد با مراجعه به صفحه ارز فانتوم در صرافی ارزدیجیتال ارس بیت قیمت لحظه ای ارز فانتوم را مشاهده کنید.