لایت کوین

لایت کوین
Litecoin (LTC)

-%
- تومان
قیمت لحظه ای
تومان
کمترین در روز
تومان
بیشترین در روز
تومان
حجم معاملات

محاسبه قیمت لایت کوین

خرید لایت کوین ، مشاهده قیمت لایت کوین

لایت کوین نقره بازار ارز دیجیتال ! این تعریف کوتاه از لایت کوین در مقایسه با طلای بازار کریپتو یعنی Bitcoin ارائه شده است . لایت کوین با نماد LTC حاصل فورک شبکه BTC می باشد. از این رو شباهت های زیادی به بیت کوین و البته تفاوت های عمده ای با آن دارد.

برخی محدودیت ها در بیت کوین فرصتی شد تا ارزهایی مثل لایت کوین با الهام از این کوین ایجاد و ضعف های آن پوشش داده شود. کارمزد پایین شبکه و سرعت بالای تراکنش‌ها از نقاط قوت لایت‌کوین میباشد.

چارلی لی موسس لایت‌کوین معتقدست لایت کوین نسخه ساده شده بیت کوین است . او طلای بازار کریپتو را برای معاملات عمده بین المللی مناسب می داند و نقره بازار ارز دیجیتال LTC را برای خرید های آنلاین.

خرید لایت کوین

افرادی که در بازار کریپتو به دنبال ارز با بنیاد بالا هستند قطعا خرید لایت کوین انتخاب مطمئنی برایشان خواهد بود. اما اینکه لایت‌کوین توانسته خریداران خود را از نظر قیمتی نیز راضی کند موضوع دیگری است که در ادامه به آن می پردازیم.

قیمت لایت کوین به تتر در حال حاضر 76 USDT می باشد که به نسبت سقف قیمتی خود افت 81 درصدی را تجربه کرده است. البته این میزان افت با قیمت تتر ارزان ارس بیت در حدود 70 درصد می باشد.

مشاهده قیمت لایت کوین در بازه یک ساله نشان از افت 60 درصدی آن دارد. یعنی افرادی که به قصد هولد لایت کوین آن را در نقطه مشابه سال قبل خریده اند امروز ارزش پولشان به کمتر از نصف کاهش یافته است. بازه زمانی 2 ساله برای هولدرهای لایت کوین وضعیت نسبتا بهتری را گزارش می دهد. در 2 سال اخیر بازدهی LTC 0 بوده و شاید در این بازار رسیدن به قیمت سر به سر یک نوع موفقیت برای هولدرها باشد.

البته ذکر این نکته نیز ضروری است که در یک سال اخیر کلیت بازار ارزدیجیتال منفی می باشد و این وضعیت تنها برای لایت کوین نیست.

در ارتباط با خرید لایت کوین و دیگر ارزهای بازار ارز دیجیتال نه تنها قیمت که عوامل دیگری نیز باید بررسی شوند. درباره لایت کوین چرایی ایجاد و مزایای آن به نسبت دیگر ارزهای دیجیتال همان سوالی است که باید به آن پاسخ داده شود.

لایت کوین چیست

لایت کوین جزو اولین آلت کوین های ایجاد شده در بازار ارزدیجیتال است. لایت کوین نه تنها در طول زمان نابود نشده بلکه هر روز بر اعتبار آن نیز افزوده می شود. اعتماد جامعه کریپتو به لایت کوین بدلیل اقدامات هوشمندانه چارلی لی می باشد. خالق لایت کوین به دلیل برخی انتقادها و در یک اقدام عجیب تمام لایت کوین های خود را فروخت . فروش لایت کوین توسط چارلی نشان داد که هدف از ایجاد لایت کوین ایجاد یک سیستم غیر متمرکز است و تمرکز دارایی ها در آن جایی ندارد.

Charlie Lee پس از فروش لایت کوین های خود اظهار داشت: جنگ اصلی ارزهای دیجیتال بین ویژگی های خصوصی سازی و معاملات محرمانه است. او سعی کرد تا بنیاد لایت کوین را بر این دو اصل منطبق نماید. این اظهارات چارلی در سال 2019 افق روشنی را برای لایت کوین ترسیم کرد و نگاه ها را بار دیگر سمت لایت‌کوین برگرداند.

از مزیت های مهم شبکه لایت کوین می توان به سرعت بالای تراکنش‌ها ، امنیت شبکه LTC و کارمزد پایین آن اشاره نمود.

شبکه لایت کوین برای بررسی و تایید تراکنش های مالی از الگوریتم Scrypt استفاده می کند. استفاده از این الگوریتم در شبکه LTC سبب کاهش زمان تایید تراکنش‌ها شده و تفاوت محسوسی را با بیت کوین ایجاد می نماید.

سرعت تایید تراکنش ها در شبکه LTC تنها 2.5 دقیقه است ولی در شبکه بیت کوین این عدد به 10 دقیقه نیز میرسد. همین عامل باعث شده است تا لایت کوین به عنوان یک روش پرداخت در بین مردم مقبولیت داشته باشد.

یکی از مهمترین تفاوت های بیت کوین با لایت کوین در میزان کارمزدهای این دو شبکه است . کارمزد شبکه لایت کوین چندین برابر کمتر از بیت کوین است . بالاترین میزان کارمزد ثبت شده برای بیتکوین 52 دلار و این عدد برای لایت کوین تنها 1.4 دلار می باشد. مقایسه این دو عدد میزان کارمزد لایت کوین را تایید می نماید.

اگر بخواهیم کیف پول ها را بر اساس امن بودنشان تقسیم بندی نماییم ولت های سخت افزاری از امنیت بالاتری برخوردار هستند. از بهترین کیف پول های سخت افزاری لایت کوین می توان به ترزور ، لجر نانو اس و Ledger nano x اشاره نمود.
مقایسه بیت کوین و لایت کوین
ارز دیجیتال سرعت انجام تراکنش کارمزد تراکنش ها الگوریتم مکانیزم اجماع حداکثر عرضه زمان هاوینگ
بیت کوین کم بالا SHA-256 21 میلیون هر 210000 بلاک
لایت کوین زیاد پایین Script 84 میلیون هر 840000 بلاک

همان گونه که مشاهده می کنید لایت کوین آمده است تا سرعت تراکنش ها را به نسبت بیتکوین بالا ببرد. بنا بر اظهار نظر خالق لایت کوین این ارز هیچ گاه در مقابل بیت کوین نخواهد ایستاد. بلکه به آن کمک خواهد کرد تا تراکنش ها در مدت زمان کوتاهی صورت پذیرد .

به دلیل همین ویژگی منحصر به فرد ؛ توسعه دهندگان این ارز می خواهند خرید لایت کوین را به یک فرهنگ عمومی برای مردم تبدیل کنند. بر همین اساس بنیاد لایت کوین تصمیم گرفت تا از کارت اعتباری ویژه خود رونمایی کند. دبیت کارت لایت کوین این امکان را به کاربران خواهد داد تا خریدهای فیزیکی و آنلاین خود را با آن انجام دهند.

مشاهده قیمت لایت کوین

خرید لایت کوین صرافی اینترنتی ارس بیت

لایت کوین هم اکنون رتبه 13 بازار کریپتو را به خود اختصاص داده است . این ارز دیجیتال با حجم معاملاتی 5 میلیارد دلاری در حال حاضر با قیمت 82 دلار در حال معامله می باشد. برای خرید لایت کوین به ریال کافی است کیف پول خود را در صرافی آنلاین ارس بیت شارژ نمایید. به میزان ارزش پولتان می توانید تعداد لایت کوین های مورد نظرتان را در صرافی arasbit خرید نمایید.

برای خرید لایت کوین به تتر صرافی ارس بیت پیشنهاد های جذابی برایتان دارد. در صرافی ارس بیت با قیمت ارزان تتر می توانید ارز لایت کوین را به پایین ترین قیمت بازار خرید نمایید.