پالیگان

پالیگان
Polygon (MATIC)

-%
- تومان
قیمت لحظه ای
تومان
کمترین در روز
تومان
بیشترین در روز
تومان
حجم معاملات

محاسبه قیمت پالیگان

خرید ارز دیجیتال ماتیک ، مشاهده قیمت ماتیک

ارز دیجیتال ماتیک یکی از 10 رمز ارز برتر کریپتو کارنسی در زمان نگارش این متن می باشد. ارز ماتیک و شبکه آن یعنی Polygan در این سال ها نام های مختلفی را به خود دیده است.

ارز ماتیک در ابتدا با نام Matic Network در بازار کریپتو حضور داشت که در واقع توکن بومی شبکه بلاکچین پالیگان بود. اما جالب اینجاست که همین شبکه بلاکچینی در ابتدا Matic نام داشت.

با وجود این نام گذاری ها ؛ امروز این ارز دیجیتال را با نام های ارز ماتیک یا همان پالیگان می شناسند. در ادامه به معرفی کامل ارز دیجیتال ماتیک ، پیش بینی آینده ارز ماتیک و قیمت ماتیک خواهیم پرداخت.

خرید ماتیک

ارز دیجیتال Matic هم از نگاه تریدر ها و هم از نگاه بنیادی کار ها یک رمز ارز قابل اعتماد می باشد. دلیل این موضوع را می توان در قیمت ماتیک در طی این سال ها و پلتفرم پیشرفته پلیگان دانست.

همان طور که می دانید تکنیکالیست ها فقط بر اساس قیمت یک ارز دیجیتال اقدام به خرید رمز ارز ها می کنند. برای آنها فرقی ندارد ارز دیجیتالی که می خرند ارزش خرید دارد یا نه. بر اساس چارت نقطه ورود به یک رمز ارز را تشخیص داده و با ضعیف شدن روند نیز اقدام به فروش آن می کنند. مشاهده قیمت ماتیک در طی این دو سال نشان از رکورد شکنی های عجیب و غریب این ارز دیجیتال می دهد.

خرید ارز دیجیتال ماتیک در این دو سال نه تنها هیچ زیانی به تریدر ها نزده بلکه سود های بسیاری را برای آن ها به همراه داشته است. بازدهی 2700 درصدی ارز دیجیتال پالیگان در طی این دو سال حقیقتی است که هیچ تریدری به راحتی نمی تواند از کنارش عبور کند. به جرات می توان گفت که یکی از دلایل استقبال تریدر ها از ارز دیجیتال ماتیک همین صعود قیمت پالیگان در 2 سال اخیر است.

علاوه بر این بازدهی 2 ساله ؛ عملکرد ارز دیجتیال پالیگان در روزهای منفی بازار کریپتو کارنسی نیز قابل دفاع می باشد. در بازار سراسر قرمز کریپتو کارنسی در سال 2022 رمز ارز دیجتیال پالیگان تنها 17 درصد از اوج قیمتی خود فاصله داشته است. این نزول قیمت ماتیک را وقتی با دیگر افت های بازار مقایسه کنیم خرید ارز دیجیتال ماتیک برای یک تریدر می تواند توجیه پذیر باشد.

اما از نگاه یک بنیادی کار قضیه متفاوت است. این دسته از تریدر های بازار ارز دیجیتال باید یک دلیل منطقی برای خرید ارز متیک به جز قیمت آن داشته باشند. این دلیل می تواند تیم توسعه دهنده آن ارز دیجیتال باشد یا شبکه بلاکچینی آن رمز ارز. دلیل هر چه باشد یک تریدری که بر اساس فاندامنتال ارزی را می خرد باید افق روشنی از آن رمز ارز را برای خود تصور نماید.

شبکه پالیگان چیست

دلیل ایجاد شبکه پالیگان نقطه ضعف هایی است که در شبکه بلاکچینی اتریوم قابل مشاهده بود. ضعف هایی از قبیل هزینه های بالا و توان عملیاتی پایین. Polygon در واقع پاسخی به این چالش هاست که دومین ارز دیجیتال بازار کریپتو کارنسی با آن مواجه است.

هدف از پلتفرم پالیگان ایجاد اکوسیستم چند زنجیره ای از بلاک چین های سازگار با اتریوم است. پالیگان می خواهد بلاکچین ها کارکردی مجزا از هم نداشته باشند و در یک فضایی گسترده به هم پیوسته باشند. در حقیقت آینده پالیگان همان رسیدن به دنیایی بدون مرز است که کاربران در آن می توانند به خدمات غیر متمرکز دسترسی داشته باشند.

برای رسیدن به چنین هدفی شبکه پالیگان از پلاسما استفاده می کند. پلاسما همان چارچوبی است که می خواهد مشکلات مقیاس پذیری اتریوم را حل کند. در این سیستم برنامه های غیر متمرکزی ایجاد می شوند که به راحتی می توانند با یکدیگر تعامل داشته باشند.

اما نسل 3 بلاکچینی چه مزایایی دارد که دیگر ارزهای دیجیتال از آن بی بهره اند ؟ هاسکینسون در مقایسه این سه نسل عملکرد 3 ارز دیجیتال را توضیح می دهد. برای نسل اول بیتکوین و برای نسل دوم اتریوم و برای نسل سوم کاردانو.

در ادامه بیایید تا با معماری شبکه پالیگان بیشتر آشنا شویم. پالیگان را باید یک سیستم چهار لایه با تعاریف زیر در نظر گرفت :

لایه اول لایه اتریوم : این لایه در همان طور که از نامش پیداست مجموعه ای از اسمارت کانتر هاست که ارتباط بین ETH و زنجیره های مختلف پالیگان را کنترل می کند.

لایه دوم لایه امنیتی : وجود این لایه در شبکه پالیگان اختیاری است که به زنجیره ها اجازه می دهد از یک لایه امنیتی دیگر بهره مند گردند.

لایه سوم لایه شبکه های پلیگان : این لایه که جزو لایه های اجباری در شبکه است. وظیفه این لایه تولید بلاک و رسیدگی به اجماع است.

لایه چهارم لایه اجرایی : این لایه نیز جزو لایه های اجباری می باشد که وظیفه آن پیاده سازی ماشین مجازی اتریوم بر روی پالیگان است. از این لایه برای اجرای smart contract ها استفاده می شود.

پس از توضیح معاری شبکه پالیگان به سراغ نقش توکن ماتیک در این شبکه می رویم. این توکن بومی شبکه polygan بر روی بلاکچین ETH اجرا می شود وعلاوه بر یک روش پرداخت امنیت شبکه را نیز تامین می نماید.

با خرید توکن های حاکمیتی افراد می توانند به تغییراتی برای بهبود شبکه پالیگان رای دهند. از سوی دیگر اگر کاربران بخواهند به عنوان یک اعتبار سنج در شبکه پالیگان فعالیت نمایند بایستی توکن های متیک خود را استیک کنند. در صورت وجود خطا و اشتباه از سوی اعتبار سنج ها توکن های سپرده گذاری شده با جریمه مواجه می شوند. با توجه به اینکه هیچ کس داخل شبکه دوست ندارد تا با کمبود داریی ها مواجه شود لذا انتظار می رود همه کاربران وظایف خود را به درستی انجام می دهند.

عرضه ارز دیجیتال ماتیک محدود به 10 میلیارد توکن می باشد که طبق برنامه ریزی ها قرار است عرضه آن تدریجی باشد. اولین عرضه ارز ماتیک در سال 2017 اتفاق افتاد که حدود 3.8 درصد از کل توکن های موجود بود. این فروش به صورت خصوصی اتفاق افتاد و پس از آن 19 درصد این ارز برای فروش در بایننس در نظر گرفته شد.

مشاهده قیمت ماتیک

دیگر توزیع ارز ماتیک به صورت زیر می باشد

  • ۱۶ درصد ارز ماتیک برای تیم
  • ۴ درصد توکن ماتیک برای مشاوران
  • ۱۲ درصد رمز ارز برای عملیات شبکه
  • ۸۶ درصد ارز دیجیتال ماتیک برای بنیاد
  • 23.33 درصد ارز Matic برای اکوسیستم

آن طور که تیم توسعه دهنده پیش بینی کرده است تمام عرضه های توکن ماتیک در سال 2022 به اتمام خواهد رسید.

آخرین اتفاق مهم در مورد ارز ماتیک در سال 2023 اتفاق افتاد. در 17 ژانویه هارد فورک متیک با هدف رسیدن به موارد زیر صورت پذیرفت :

1- کاهش افزایش های ناگهانی گس در تراکنش ها

تیم توسعه دهنده در هارد فورک اخیر پالیگان مدعی است که می تواند Base Fee را از 12.5 درصد به 6.25 درصد کاهش دهد.

2- کاهش زمان تایید تراکنش ها

مزیت دیگری که این هاردفورک برای شبکه پالیگان دارد کاهش زمان تولید یک بلاک است. تیم توسعه دهنده polygan اعلام کرده است که این زمان از 2 دقیقه می تواند به 30 ثانیه کاهش پیدا کند.

حال که سخن از تیم توسعه دهنده پالیگان آمد بهتر است تا با این تیم آشنا شویم. در اکوسیستم polygan رد پای 4 مرد هندی دیده می شود.

مدیر عامل : Jaynti Kanani

مدیر ارشد عملیات : Sandeep Nailwal

مدیر ارشد تدارکات : Anurag Arjun

نائب رئیس تیم مهندسی : Anurag Arjun

این 4 نفر جزو نفرات اصلی شبکه پلی گان می باشند که علاوه بر اینها افراد مشهور دیگری در این شبکه فعالیت می کنند. از جمله این افراد می توان به هادسون جیمسون ، پیم کیم ، جان لیلیک و ... اشاره نمود.

خرید ارز دیجیتال ماتیک صرافی ارس بیت

برای خرید ارز دیجیتال ماتیک از یک صرافی امن اینترنتی کافی است به ارس بیت مراجعه نمایید. صرافی ارس بیت با دارا بودن ارزان ترین تتر ایران خرید ماتیک را برای تریدر ها به صرفه می کند. شما می توانید با خرید ارز پالیگان از صرافی arasbit مقدار بیشتری از این ارز دیجیتال را در کیف پول خود ذخیره نمایید.

با وجود آینده درخشانی که برای این ارز می توان متصور شد خرید ارز ماتیک برای یک سبد بلند مدتی گزینه بسیار مناسبی به حساب می آید. البته برای تامین امنیت آن باید این ارز دیجیتال را در کیف پول های مطمئنی نگهداری نمایید.

از امن ترین کیف پول های سخت افزاری برای ذخیره ارز ماتیک می توان به موارد زیر اشاره نمود :

ولت لجر Ledger

ولت سخت افزاری ترزور Trezor

اگر دنبال ولت های نرم افزاری برای ارز ماتیک هستید پیشنهاد ما به شما کیف پول های زیر می باشد :

کیف پول متامسک Metamask

ولت نرم افزاری تراست ولت trust wallet

از سوی دیگر صرافی ارس بیت محیط امنی را برای ذخیره دارایی های ارز دیجیتالتان ایجاد نموده است. ارس بیت ارز ماتیک شما را در کیف پول های اختصاصی نگهداری می کند و امنیت آن را برایتان تضمین می نماید.