دانلود رایگان دفترچه الگوهای پرایس اکشن صرافی ارس بیت

بازار ارز دیجیتال همانند دیگر بازار های مالی زبان گویایی دارد که در قالب نمودار ها و کندل ها با همه تریدر ها سخن می گوید. کندل استیک ها یا همان الگو های پرایس اکشن یکی از مباحث مهم در تحلیل تکنیکال می باشد که منعکس کننده روند بازار هستند. صرافی ارس بیت به پاس اعتماد شما به این صرافی دفترچه الگوهای کندل استیک ارز دیجیتال را به صورت رایگان در اختیار اعضا قرار می دهد. دانلود رایگان کتابچه سمپل کندل استیک از همین صفحه برایتان قابل دسترسی است.

اگر شعارتان در بازار کریپتو کارنسی این باشد که تحلیل هر چه ساده تر بهتر ؛ لازم است که با الگوهای candle stick آشنا شوید. این کندل ها در عین سادگی مفاهیم بسیار عمیقی از بازار ارز دیجتیال را برای ما گزارش می کنند. با تسلط بر شمع های ژاپنی می توانید به ساده ترین شکل ممکن روند بازار را پیش بینی نمایید و معاملات موفقی را در بازار داشته باشید.

دفترچه راهنمای ترید ارس بیت

سابقه استفاده از این الگو ها به قرن 18 میلادی بر می گردد آن هم نه در بازار مالی بلکه در تجارت برنج! Munehisa Homma تاجر ژاپنی که در زمینه برنج فعالیت می کرد عرضه و تقاضای مشتریان را با این الگو ها پیش بینی کرد. او توانست با این الگو ها که امروزه به نام الگو های پرایس اکشنی معروف هستند روند قیمت بازار را پیش بینی کند.

او باور داشت که عرضه و تقاضا در بازار را می شود مدل سازی کرد. الگو ها را بر آن اساس سازماندهی کرد و توانست رقبایش را در زمینه تجارت برنج از پیش روی بر دارد. این تاجر ژاپنی پس از این موفقیت لقب رهبر تاجر برنج را به خودش اختصاص داد. اگر شما هم می خواهید با این الگو ها آشنا شوید از همین صفحه می توانید نسبت به دانلود رایگان دفترچه الگو های پرایس اکشن اقدام نمایید.

از آنجایی که ماهیت بازار های مالی بر اساس عرضه و تقاضا شکل می گیرد لذا از این الگو ها می توان در بازار ارز دیجیتال نیز استفاده کرد. البته در هنگام استفاده از این الگو ها باید موارد زیر را در نظر داشته باشید :

1- استفاده از این الگو ها به تنهایی نمی تواند ضامن موفقیت شما در بازار ارز دیجیتال باشد. برای رسیدن به موفقیت در بازار کریپتو کارنسی باید به دیگر پارامترها مثل اخبار فاندامنتال ، اخبار اقتصادی و ... نیز توجه داشته باشید.

2- از همان اول هدف خود را از حضور در بازار مشخص نمایید. تریدر کوتاه مدتی هستید یا بلند مدت ؟ در تایم فریم های کوتاه معامله می کنید یا تایم فریم های تایم بالا ؟ درجه ریسک پذیری بالایی دارد یا نه ؟ با پاسخ به این سوالات میزان وابستگی خود به این الگو ها را می توانید مشخص کنید.

اگر هولدر هستید و حوصله نشستن پای چارت را ندارید توصیه می کنیم خود را درگیر این کندل ها نکنید. این کار باعث می شود تا هیجانات بازار روی شما تاثیر منفی بگذارد و شما را از هدف اصلی خودتان دور کند .

فرض کنید یک هولدر بلند مدتی بیت کوین هستید. بیت کوین را نه برای چند درصد سود روزانه بلکه برای سود های چند صدر در صدی خریده اید. زمان و تارگت هم برای خود مشخص کرده اید. نگاه به کندل های قرمز در یک بازار نزولی شاید شما را دچار یک ترس از بازار کند و مجبور باشید تا بیت کوین هایتان را در قیمت های پایین بفروشید.

ولی اگر کوتاه مدتی هستید و در تایم فریم های پایین به خرید و فروش ارزهای دیجتال می پردازید روی این کندل ها حساب ویژه ای بازر کنید. در بازار ارز دیجتیال می توانید با این کندل های به ظاهر ساده معامله کنید و بهترین نتایج را هم برای خود رقم بزنید.

دریافت دفترچه

3- یک استراتژی معاملاتی برای خود تعریف کنید و خرید و فروش هایتان را با آن سبک ادامه دهید. درگیر شدن با سبک های متفاوت و کار کردن با آن ها شما را در بازار سردرگم خواهد کرد. گام های زیر را می توانید برای اتخاذ یک سیستم معاملاتی صحیح در نظر بگیرید.

• یک سبک معاملاتی برای خود انتخاب نمایید.

• به این سبک فرصت دهید تا اثر خودش را در معاملات شما نشان دهد.

• در یک بازه مشخص نسبت به بک تست گیری اقدام نمایید. برای بک تست گیری استفاده از ژورنال معاملاتی توصیه می شود. برای نتیجه گیری بهتر می توانید از دفترچه الگوهای پرایس کندل استیک ارس بیت در کنار ژورنال معاملاتی تان استفاده نمایید.

• اگر نتیجه بررسی ها مثبت بود سعی در بهبود استراتژی تان داشته باشید و اگر نتیجه منفی بود علت و عوامل آن را در خود بررسی نمایید. یادتان باشد بر اساس روحیات هر فرد استراتژی ها می توانند نتایج مثبت یا منفی داشته باشند.

دفترچه الگو های کندل استیک صرافی آنلاین ارس بیت

کندل استیک ها گزارشی دقیق از روند قیمتی هر ارز دیجیتال را در تایم فریم های مختلف ارائه می نمایند. مهمترین مزیت Candle stick به دیگر نمودار ها را می توان در جامع بودن این کندل ها دانست.

در یک کندل شما هم به قیمت باز شدن ارز دیجتیال دسترسی دارید و هم به قیمت بسته شدن آن. این دو نقطه وقتی به هم وصل می شوند تشکیل یک بدنه را می دهند . رنگ بدنه با توجه به قیمت باز شدن و بسته شدن هر ارز دیجیتال در آن تایم فرم می تواند سبز یا قرمز باشد. کندل سبز ؛ کندل صعودی یا همان Bullish و کندل قرمز ؛ کندل نزولی یا همان Bearish می باشد.

کندل سبز کندل قرمز

علاوه بر قیمت باز و بسته شدن در یک تایم فریم مشخص؛ بالاترین و پایین ترین قیمت هر ارز دیجیتال برای تریدر ها در هر کندل مشخص است. این موضوع می تواند به یک تریدر در تشخیص جو روانی حاکم بر بازار کمک کند. شناسایی جو کلی بازار از منظر روانشناسختی برای یک تریدر مهم است چرا که یک تریدر موفق هیچ گاه بر خلاف روند بازار معامله نمی کند. تریدر های حرفه ای با نگاه به کندل استیک ها هیجان غالب بر بازار را تشخیص داده و بر اساس آن معاملات خود را انجام می دهند. ترکیب تحلیل تکنیکال و روانشناسی بازار می تواند آینده ی روشنی را برای هر تریدر در بازار ارز های دیجیتال نوید دهد.

کندل استیک ها را هم می توان به صورت مجزا ( تک کندلی ) بررسی کرد و هم در کنار هم به صورت یک الگو . تعداد الگو های پرایس اکشن در کتاب های تحلیل تکنیکال ثابت نیست و نمی توان تعداد مشخصی برای آن بیان نمود. در برخی از دفترچه های سمپل این الگو ها محدود به 20 عدد می باشد و در برخی از کتابچه های sample این تعداد به 100 الگو نیز می رسد.

در حالت کلی کندل های ژاپنی را می توان در دو موقعیت بررسی نمود. الگو های برگشتی که در سقف و کف های بازار تشکیل می شوند. الگو های ادامه دهنده که در وسط چارت می توانند روند حرکتی را برای تریدر ها مشخص نمایند.

از مهترین الگو های برگشتی می توان به الگوی مرد دار آویز ، الگوی چکش ، الگوی ابر سیاه ، ستاره صبحگاهی ، ستاره عصر گاهی اشاره نمود.

نام الگو خصوصیات الگو نمونه
الگوی مرد دار آویز یک الگوی برگشتی در سقف می باشد و دارای سایه پایینی بلند می باشد دارآویز
الگوی چکش یک الگوی برگشتی در کف می باشد که حد نهایی قیمت را برای تریدر مشخص می کند. دارآویز
الگوی ابر سیاه یک الگوی برگشتی در سقف می باشد که حداقل از دو کندل تشکیل می شود دارآویز
الگوی ستاره صبحگاهی یک الگوی برگشتی در کف می باشد که حداقل از 3 کندل تشکیل شده است دارآویز
الگوی ستاره عصر گاهی در سقف ایجاد می شود و نیاز به حداقل سه کندل برای تشکیل آن می باشد. دارآویز

به منظور آشنایی تریدر ها با انواع کندل ها و الگوهای پرایس اکشن ؛ صرافی آنلاین ارس بیت اقدام به تهیه دفترچه ترید نموده است.

جهت ثبت نام و دانلود دفترچه ترید کافی است به جمع کاربران ارس بیت بپیوندید.

پس از انجام اولین معامله میتوانید دفترچه الگوهای پرایس اکشن را از پنل کاربری تان به صورت pdf دریافت نمایید‌.