تتر

تتر
Tether (USDT)

-%
- تومان
قیمت لحظه ای
تومان
کمترین در روز
تومان
بیشترین در روز
تومان
حجم معاملات

محاسبه قیمت تتر

خرید و فروش تتر ، مشاهده قیمت تتر

بازار ارزهای دیجیتال به واسطه عمق کم خود ، صعود ها و نزول های پرشتابی را در این سال ها تجربه کرده است . در میان این اوج ها و فرود ها ارزهایی بودند که به واسطه هویتشان از حداقل نوسان برخوردار بوده اند . سخن از استیبل کوین ها و پر طرفدارترین آنها یعنی تتر می باشد.

تتر به واسطه ماهیتی که دارد به دور از هیجانات بازار رمز ارز معامله می شود . خرید و فروش تتر برای کسانی که در بازار ارزهای دیجتیال به دنبال شرایط پایدار هستند گزینه مطلوبی به حساب می آید. مشاهده قیمت تتر بر روی نمودار ها نشان از پایداری قیمت این توکن در سال های اخیر دارد. برای مشاهده لحظه ای قیمت تتر می توانید از سایت صرافی ارس بیت استفاده نمایید.

در نمودار قیمت تتر نه خبری از صعود های هزار درصدی هست و نه خبری از ریزش های سنگین . همین ماهیت تتر باعث شده است تا معامله گران حرفه ای بخشی از سبد دارایی خود را به تتر اختصاص دهند . این افراد با این کار هم بخشی از سبد دارایی خود را بیمه می نمایند و هم منتظر خرید ارزهای مستعد رشد در قیمت های مناسب می باشند .

قیمت تتر به تومان به واسطه اینکه متاثر از قیمت دلار در داخل کشور می باشد نوسانات مربوط به خودش را دارد. اگر به دنبال خرید تتر ارزان هستید کمترین کاری که می توانید انجام دهید مقایسه قیمت تتر در صرافی ها می باشد. البته در این بین نه تنها قیمت تتر بلکه امن بودن صرافی نیز ملاک مهمی برای خرید تتر می باشد.

بهترین قیمت تتر صرافی ارس بیت این امکان را به شما میدهد تا بتوانید حداکثر سود را از بازار ارز دیجیتال داشته باشید. برای خرید تتر ارزان کافی است وارد سایت صرافی ارس بیت شوید و در قسمت بازارها اقدام به خرید تتر با نماد اختصاری usdt نمایید .

خرید تتر ارزان

تتر چیست

همان طور که اشاره کردیم تتر یک ارز دیجیتال در بازار کریپتو کارنسی است که به عنوان استیبل کوین شناخته می شود . از مهمترین سوالات پیرامون تتر می توان به موارد زیر اشاره کرد :

تتر استیبل کوینی است که پشتوانه آن ارز فیات دلار می باشد . به همین جهت است که می توان از تتر به عنوان دلار دیجیتال نام برد.

نبود بلاک چین اختصاصی برای تتر ، نوسانات محدود تتر و عرضه نامحدود تتر را می توان از مهمترین تفاوت های تتر و بیت کوین نام برد.

از مهمترین کیف پول های تتر می توان به کیف پول تتر Tether Wallet ، کیف پول مای اتر ولت MyEtherWallet ، امنی ولت Omniwallet ، کیف پول کوینومی Coinomi ، کیف پول بایننس ، لجز نانو ایکس Ledger NaNo X و مشهورترین و پرطرفدارترین کیف پول تتر یعنی تراست ولت.

خیر . تتر بلاکچین اختصاصی مربوط به خود را ندارد .

برای پاسخ به این سوالات باید گفت که تتر بر خلاف سایر ارزهای دیجیتال به یک پشتوانه واقعی یعنی دلار وابسته است . در حقیقت پشتوانه ارز دیجیتال تتر ، دلار می باشد .

آن طور که صاحبان این ارز ادعا می کنند به ازای هر یک تتر در بازار ارز دیجیتال پشتوانه یک دلاری برای آن در ذخایر مالی شرکت موجود می باشد . اگر فرض بر درستی این ادعا باشد گزارش اخیر صاحبان تتر در مورد میزان پول نقد موجود در شرکت با آن در تضاد است.

صاحبان تتر اخیرا فاش کرده اند تنها 2.9 درصد از دارایی های شرکت پول نقد می باشد و بقیه دارایی ها در اوراق بدهی است. همین گزارش نشان دهنده نا ترازی تتر موجود در بازار ارز دیجیتال و پشتوانه آن می باشد .

با این پیش فرض ذهنی در مورد تتر بد نیست سراغ سازندگان این استیبل کوین و انگیزه آنها برای ایجاد آن برویم.

تتر یا همان USDT برای اولین بار در سال ژوئیه سال 2014 اندازی شد. از خالقان تتر می توان به ریو کالینز ، بروک پیرس و کریگ سلارس اشاره نمود. این نام های بزرگ که هر کدام به تنهایی مدیرانی موفق در حوزه کاری خود بوده اند با خلق تتر توانستند ثبات نسبی را به بازار ارز دیجیتال تزریق نمایند.

انگیزه این افراد برای خلق تتر حفظ نسبت 1:1 تتر با دلار در بازار رمز ارز ها بود . این افراد با خلق تتر نه تنها این توکن را مصون از هیجانات بازار کردند بلکه پشتوانه ای قدرتمند مثل دلار را برای آن تعریف نمودند . امروزه تتر از نظر میزان حجم معاملات بازار ارز دیجیتال رتبه سوم را به خود اختصاص داده است .

خرید تتر ارزان ارس بیت

به دلیل ماهیت غیر متمرکز ارزهای دیجیتال بشتر فعالان اقتصادی ترجیح می دهند تا از این نوع ارزها برای تراکنش های مالی خود استفاده نمایند . متاسفانه نبود یک قانون مدون برای ارزهای دیجیتال استفاده از آن را به عنوان یک شیوه پرداخت بسیار محدود کرده است . با وجود همین محدودیت ها باز شرکت هایی هستند که این روش از پرداخت را برای خود انتخاب کرده اند .

اما به نظر شما کدام ارز یا توکن به عنوان یک شیوه پرداخت مناسب می باشد ؟

برای رسیدن به این سوال کافی است کمی به عقب برگردیم . لازو هانیک یکی از اولین دارندگان بیت کوین از آن به عنوان یک شیوه پرداخت در سال 2010 استفاده کرد .

او به ازای 2 عدد پیتزا 10 هزار واحد بیت کوین پرداخت کرد . آری 10 هزار بیت کوین برای 2 عدد پیتزا که به ارزش روز بیت کوین می شود 210 میلیون دلار !

با این مثال عینی بر همگان روشن شد که از هر نوع ارز دیجیتالی نمی شود به عنوان یک روش پرداخت استفاده نمود . در نقطه مقابل این استیبل کوین ها هستند که به دلیل پشتوانه ای که دارند از یک معیار مشخص برای ارزش گذاری شان بهره می برند . در واقع اگر بخواهیم از یک ارز دیجیتال به عنوان یک روش پرداخت استفاده نماییم استیبل کوین ها مناسب ترین گزینه هستند .

همان طور که اشاره نمودیم دربین استیبل کوین ها نیز این تتر است که با پیشی گرفتن از رقبا توانسته جایگاه سوم بازار رمز ارزها را به خود اختصاص دهد .

خرید و فروش تتر

برای خرید تتر چه باید بکنیم ؟ با توجه به شرایط تحریمی چگونه می توانیم در ایران تتر بخریم ؟

خوشبختانه امروزه صرافی های ایرانی در زمینه خرید و فروش ارز های دیجیتال فعالیت می کنند . شما به راحتی می توانید تتر مورد نیاز خود را از صرافی های اینترنتی ارز دیجیتال ایرانی تهیه نمایید .

اگر به دنبال خرید تتر ارزان و امن هستید کافی است به سایت صرافی ارس بیت مراجعه نمایید و به بهترین قیمت بازار تتر خود را تهیه نمایید . سایت صرافی ارس بیت به شیوه ای امن و راحت امکان خرید تتر را برای شما فراهم نموده است .